Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hogy működik a plágiumkereső?

Hogy működik a plágiumkereső?

Figyelt kérdés
Természetesen nem állt szándékomban plagizálni a szakdolgozatomban, de kicsit parázok a plágiumkeresőtől. Több helyen olvastam itt, hogy a kereső kiad egy százalékszámot, és csak néhány százaléknyi egyezést/hasonlóságot tolerálnak. Na már most ha a dolgozat, természetesen a saját kutatás mellett elég sok parafrázist és néhány szó szerinti idézetet is tartalmaz(hiszen a kutatás mellett szakirodalmi példákra épít a dolgozat), és emiatt egy magas százalékot ad ki, akkor az automatikusan plágiumgyanú? Illetve bár nyilván átnéztem, de félek hogy mégis akadhat benne 1-2 helytelen hivatkozás (pl rossz helyre rakom a szövegközi hivatkozást, ne adj isten valahol kimaradt és csak az irodalomjegyzékben látható a forrás) az is rögtön bukás?

2023. ápr. 21. 10:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor plágium, ha az idézett szöveg nincs idézőjelben, nincs mellette a lábjegyzetre utaló index, és nem szerepel a lábjegyzetben.

Találkoztam olyan dolgozattal, melyben az egyik oldalon majdnemmolysn hosszú volt a lábjegyzet, mint a szöveg. 😄

2023. ápr. 21. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
14%
Ha megbuksz, majd átírod és beadod újra a következő félévben. Semmi pánik.
2023. ápr. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Konkrétan azért is kérdeztem, mert az egyik példa megtörtént velem olyan formában, hogy adott két számozott felsorolás a dolgozatban, aminek a tartalmát, gondolatait nagyrészt egy szakirodalomból kivonatoztam, viszont valamilyen okból nem a felsorolás elejére , vagy a végére került a hivatkozás, hanem a közepén valamelyik pont mellett, mindkét esetben. Így úgy tűnhet hogy csak az az egy pont, mondat a hivatkozott szöveg, a többi a saját szellemi termékem, holott ugye nem. Persze ez már a beadás után tűnt fel. 😅 A konzulens nem szólt érte, vagy ő sem vette észre.
2023. ápr. 21. 10:37
 4/6 A kérdező kommentje:

Azért szeretném elkerülni, hogy egy ilyen bénázás miatt újra kelljen írnom az egészet, és ne kapjam meg idén a diplomámat.:/

Mert egyébként a konzulens szerint is értékes, jó munka

2023. ápr. 21. 10:43
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"a konzulens szerint is értékes, jó munka"

Akkor ne parázz! :)

2023. ápr. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan jelölve a forràs akkor lehet 40% a plàgium check nem plàgium mert kreditet adsz az eredeti ìrónak
2023. ápr. 21. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!