Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért nem képesek a kollegistá...

Miért nem képesek a kollegisták tanulni?

Figyelt kérdés
Az osztályfőnök jelezte az osztály felé, hogy 5 ember bukásra áll. 20 fős osztályról van szó. Volt csomó ember, aki gyengén kezdte a félévet, és sikerült is javítania. A bukásra állóknál vannak olyanok, akik már szinte menthetetlenek (1,20 körüli átlag). Köztük a legtöbb kollégista és a kollégistáknak jóval rosszabb jegyeik vannak, mint a bejárósoknak. Én úgy tudom, hogy a kollégistáknak még segítenek is a kollégiumban. Én nem is értem, hogy hogy lehet ennyire tenni a tanulásra. Én a gyerek szüleire lennék kíváncsi, hogy miért nem csinálnak velük valamit.

2023. ápr. 21. 14:03
1 2
 1/14 Kólauborkával ***** válasza:
79%
Kollégista = nem a szüleivel lakik, hanem kollégiumban
2023. ápr. 21. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És akkor nekik nem kell tanulni vagy mi? #1
2023. ápr. 21. 14:21
 3/14 Kólauborkával ***** válasza:
49%
Én a kérdésed azon részére válaszoltam, hogy miért nem foglalkoznak velük a szülei, mégis mit tud csinálni a szülö mondjuk 200km távolságról telefonon keresztül?
2023. ápr. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
83%

ÉN inkább a kollégiumi nevelőkre lennék kíváncsi, hogy mit csinálnak a jobb eredmény elérése érdekében.


Mivel nem 1-2 lusta gyerekről van szó, ez magát a kollégiumot is lefelé minősíti - valószínűleg joggal.

2023. ápr. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Ottvannak a kollégiumi tanítók, ők tanulnak velük és még a kollégista a szobatársától is tud segítséget kérni, ráadásul már létezik az internet is, ahonnan lehet tanulni.
2023. ápr. 21. 14:29
 6/14 A kérdező kommentje:
De, ha a kollégiumi nevelő/tanító nem is segít neki, akkor is kéne valamit a gyereknek produkánia.
2023. ápr. 21. 14:30
 7/14 A kérdező kommentje:
Meg létezik a Messenger is...
2023. ápr. 21. 14:33
 8/14 anonim ***** válasza:
94%

#6 Ha segítenének, és valóban az lenne az igyekezet, hogy a diákoknak könnyebb legyen, akkor az meglátszana az eredményen.


Voltam kollégista, ha segítséget kértem, elhajtottak.

A "szilencium" pedig azt jelentette, hogy egy közös teremben kell a tankönyvek előtt ülni 2 és fél órán keresztül, miközben egy nevelőtanár "felügyel" (kuss legyen, mert különben nem mehetsz ki egész héten).


Ráadásul a mások által meghatározott időben történő kötelező tanulás sokkal nehezebb, mintha te magad döntöd el, hogy mikor és mennyi időt fordítasz rá.


Jómagam pl. 4-6 között egyáltalán nem bírtam semmit bemagolni, viszont estefelé (7-8 között) egy óra is elég volt a közepesen megfelelő felkészüléshez

2023. ápr. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Most gondoljatok bele, ha a ti gyereketek így teljesíteni az iskolában, akkor hagynátok, hogy még mélyebbre essen az átlagja és már semmi se mentse meg a bukástól. A pótvizsgán is elcsúszonának, ha egész évben semmit nem tanultak.
2023. ápr. 21. 14:43
 10/14 anonim ***** válasza:
88%
Nem tudom, én koleszos voltam végig gimiben és egyetemen is, és színjelessel vittem végig mindkettőt... És még csak nem is nő vagyok, hanem férfi. És még csak elszigetelt kocka sem voltam, sőt, kifejezetten élénk szociális életet éltem. Szeretem az ilyen provokatív, általánosító kérdéseket.
2023. ápr. 21. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!