Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Van más is rajtam kívül, aki...

Van más is rajtam kívül, aki megutálta a jogot, mire elvégezte a jogi egyetemet? Most mivel foglalkoztok?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 23. 19:55
 1/5 felhasznalo0780 válasza:
100%
Ugyan én jelenleg harmadéves vagyok, és eddig nem is igazán utálom a jogot (legfeljebb nyögvenyelősebben tanulom azt, ami nem érdekel), megkérdezhetem, hogy te miért utáltad meg? Esetleg a kar/oktatók/vizsgáztatók hozzáállása, vagy rájöttél, hogy az életnek nem ez a területe érdekel igazán mint hivatás?
2023. ápr. 25. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
16%
Mit lehet abban szeretni? Csak eszköznek jó ahhoz, hogy vérszívó ügyvéd, vagy élősködő korrupt politikusként gennyesre keresd magad. Minden más esetben egy felesleges és túlkomolikált bürokratikus sallang, ami minend egyébb társadal mi rétegnek a kárára van.
2023. máj. 2. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%

Én végzős vagyok,és jelentem megutáltam.

Az 5 év alatt elég rendesen látni,hogy itt is csak az megy,ki kinek a kije,a diploma pedig nem ad stabil tudást,sem gyakorlatot.

Amit elvárnak vizsgákon,az kb irreális,legalábbis tényállásokat kb szóról szóra kell tudni,de gyakorlati részben teljes tapasztalatlanság.

Mindenki nagyjából az első munkahelyen szembesül vele mennyire más is alkalmazni a gyakorlatban azt,amit bemagoltatnak veled,holott azt elfelejted egy hét alatt.

Másik sajnos egyetemeken is megy a kivételezés azért,kapcsolatok nélkül esélytelen egy szakma ez..nem utolsó sorban alacsonyak a fizetések,legalábbis nem áll arányban azzal,amit az 5 év alatt egy joghallgatónak ki kell bírnia..5 évig tartó folyamatos magolás,olyan hogy belebolondulsz a hatalmas anyagmennyiségbe,az nem egy jó kiinduló.

2023. máj. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Ugyan a gyakorlaton piszit meg is szerettem újra, az egyetem csak a kedvemet szegte. Alapvetően nem lenne bajom vele, de a rettentően alacsony fizetés (a kivételes 5%-t leszámítva) szerintem sem áll arányban a kínszenvedéssel, amivel az egyetem jár. Diploma után hosszú évek mire sokat kereshetsz vele.
2023. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
picit*
2023. júl. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!