Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Hol találhatom meg, hogy...

Hol találhatom meg, hogy ebben az évben mennyi embert vesznek fel a választott egyetememen egy szakra?

Figyelt kérdés
Megnéztem ugye az elmúlt években mennyi embert vettek fel normál és pótfelvételi eljárásban és arra jöttem rá, hogy minden évben eltért ez a szám. Akkor honnan tudjam, hogy most mennyi férőhely van?

2023. ápr. 24. 18:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sehonnan. Idén ez nem nyilvános adat, majd csak a ponthatárok kihirdetésekor fogjuk megtudni.
2023. ápr. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Az szép. Azért lettem volna kíváncsi rá, mert pótfelvételizni szeretnék.
2023. ápr. 24. 19:26
 3/4 anonim ***** válasza:
54%

Ezt nem lehet előre tudni. Drasztikus változások nem szoktak lenni, tehát ha egy adott szakra az elmúlt 5 évben rendre 81, 87, 84, 86, és 82 hallgatót vettek fel, akkor valószínű hogy idén is valahol 80 és 90 között lesz a létszám, de pontosan csak az adott egyetem tudja, és a pontszámok kihirdetéséig nem hozzák nyilvánosságra.


De ha tudnád is hogy konkrétan hány embert akar az egyetem felvenni arra a szakra, azzal se mennél sokra, mert csak a saját pontszámodat tudod, a többi jelentkezőét nem. Korábbi ponthatárokból lehet következtetni, hogy egy adott pontszámmal valószínűleg fel fognak-e venni vagy sem, de biztosan általában nem lehet megmondani. (Nyilván ha 50-nel több pontod van, mint a tavalyi ponthatár akkor nem nagyon kell félned.) Ráadásul ha hirtelen megnő vagy lecsökken az érdeklődés egy adott szak iránt, akkor jelentősen megváltozhat a ponthatár akkor is, ha az egyetem ugyanannyi hallgatót akar felvenni, mint a korábbi években.

2023. ápr. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
#3: Ezzel nem teljesen értek egyet. Szokták variálni a férőhelyek számát és még olyan szakokon is előfordul, hogy lecsokkentik a felvehető hallgatók számát, ahol minden évben túljelentkezés van. Nem először fordulna elő, hogy felére csökkentik a férőhelyeket és emiatt akár 100 pontot is ugrik a ponthatár. Szóval azért tényleg jó lenne tudni, hogy van-e változás az előző évekhez képest, mert anélkül fölösleges a pontjaimat hasonlítgatni a korábbi ponthatárokhoz.
2023. ápr. 24. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!