Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire fontos a diploma?

Mennyire fontos a diploma?

Figyelt kérdés

2023. ápr. 26. 20:44
 1/6 anonim ***** válasza:
16%
hármas szinten
2023. ápr. 26. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
18%

Semennyire. Ha Magyarországon vagy, akkor a "kinek a kije vagy" kapja meg az állást, ha külföldön, akkor meg - külföldiként - el tudod, ill. elvégzed-e az adott munkát.


Ezek egyikéhez sem elsődleges a diploma.

2023. ápr. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

ui. dolgoztam államigazgatásban, ott egyértelműen csak kuli ügyintézőként, max. osztályvezetőig vesznek fel utcáról, lehet akárhány diplomád, nyelvvizsgád


dolgoztam magánszektorban, ott a főnök akit dugott, v. csicskaztatott, stb. volt a nyerő



Külföldön meg nyilván amihez értesz és amit elvállalsz. Én egy ideig villanyt szereltek, majd IT cég fejlesztője voltam, majd postás (igen ez is), majd állatorvosi rendelőben gyógyszerész :),

2023. ápr. 26. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, mi a célod. Pl. ha mindenáron orvos akarsz lenni, akkor nyilván elengedhetetlen. De csak azért, hogy legyen, nem kell diplomát szerezni. Azt érdemes inkább kitalálni, hogy mivel szeretnél foglalkozni, aztán megnézni, hogy az adott munkához kell-e diploma.
2023. ápr. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
50%

"Semennyire. Ha Magyarországon vagy, akkor a "kinek a kije vagy" kapja meg az állást, ha külföldön, akkor meg - külföldiként - el tudod, ill. elvégzed-e az adott munkát."


Érdekes én még se külföldön se Magyarországon nem találkoztam orvosi diplomával nem rendelkező sebészorvossal. Persze ha semmi munkára vágysz ahhoz tényleg nem kell diploma, árut feltölteni vagy szobát takarítani ki tudsz diploma nélkül is.

2023. ápr. 26. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
60%

Attól függ, mivel akarsz foglalkozni. Ha te tudod, hogy pl. ács vagy asztalos szeretnél lenni, akkor munkaerőpiaci szempontból teljesen felesleges diplomát szerezned. Nyilván kevesebb nem leszel tőle, de forintálisan valószínűleg nem hozza vissza a beleölt időt, pénzt, energiát. Ezen kívül vannak olyan szakmák, munkakörök, ahova egyszerűen kell a papír (pl. orvos, ügyvéd, mérnök stb.), mert jogilag nem végezheted az adott tevékenységet diploma nélkül, illetve olyanok is, ahol bár jogszabály nem határozza meg a diploma meglétét, a legtöbb munkahelyen jó eséllyel szóba se fognak állni veled, ha nincs diplomád, mert egyszerűen alapvetésnek veszi mindenki, és a jelentkezők túlnyomó többsége rendelkezik felsőfokú végzettséggel (ide sorolnám pl. a legtöbb gazdasági, üzleti jellegű munkakört).

Innentől viszont tényleg tőled, helyesebben a céljaidtól függ, hogy mennyire fontos egy diploma megszerzése.

2023. ápr. 27. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!