Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Vizsgajelentkezés a Neptunban?

Vizsgajelentkezés a Neptunban?

Figyelt kérdés
Ha egy tárgyból jelentkezek vizsgára (amiből jelenleg még nem tudom, hogy milyen megajánlott jegyet fogok kapni), akkor abból a tárgyból időközben nem is tudnak beírni nekem megajánlott jegyet az oktatók? Kis létszámra hirdették meg a vizsgákat, ezért szeretném bebiztosítani a helyem, de ha kapnék egy jó megajánlott jegyet, akkor nyilván lejelentkeznék a vizsgáról, csak nem tudom, hogy ilyet lehet-e.

2023. máj. 14. 14:25
 1/3 anonim ***** válasza:
14%

Vizsgára akkor is kell jelentkezni, hogy be tudják írni a jegyet, csak nem mész el a vizsgára.

Vizsgáról bármikor leiratkozhatsz a vizsga kezdetétől számított 24 órán belül.

2023. máj. 14. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

#1. "Vizsgára akkor is kell jelentkezni, hogy be tudják írni a jegyet, csak nem mész el a vizsgára."


Nem egészen, ezt olyankor szokták, amikor a szorgalmi időszakban lehet vizsgajegyet szerezni, de nem ajánlják azt meg, hanem csak a vizsgaidőszakban írják be. Ilyenkor ezt minden esetben el is mondják, hogy a megszerzett jegyet csak úgy tudják beírni, ha egy vizsgaidőpontra is feljelentkeznek a hallgatók, de azon természetesen nem kell megjelenniük (hacsak nem akarnak javítani).


Van azonban rendes megajánlott jegy is, ami a megajánlott jegyek közé kerül a Neptunban, ott lehet rendelkezni róla, elfogadás esetén pedig rögtön a leckekönybe kerül a jegy. Ez esetben nem kell vizsgára jelentkezni a tárgyból egyáltalán. Egyébként fel lehet venni ideiglenesen a vizsgát persze, aztán ha megjön a megajánlott jegy, akkor meg el lehet fogadni azt, a kettő nem üti egymást, attól, hogy van érvényes vizsgajelentkezés, még be tudják írni a megajánlott jegyet. Azt most fejből nem tudom, hogy ha elfogadja a hallgató, akkor azzal a rendszer automatikusan lejelentkezteti-e a felvett vizsgáról is, viszont megajánlott jegyet ha elfogad, azt nem lehet elmenni javítani (ha ez a terv, akkor ahhoz el kell a megajánlott jegyet utasítani).


"Vizsgáról bármikor leiratkozhatsz a vizsga kezdetétől számított 24 órán belül."


Nem belül. Túl. Az adott vizsgára jelentkezni és arról lejelentkezni legKÉSŐBB 24 órával a vizsga pontos kezdése előtt lehet.

2023. máj. 14. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2, a "belül" helyett "előtt"-öt akartam írni.
2023. máj. 14. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!