Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Igaz hogy értelmetlen jogot...

Igaz hogy értelmetlen jogot tanulnom Magyarországon ha szlovákiai állampolgár vagyok?

Figyelt kérdés
Néztem egy YouTubeert aki arról mesélt hogy ő szlovákiai, de Magyarországon végezte el a jogot és szinte lehetetlen elhelyezkednie mert nem magyar állampolgár. Ez így igaz?

2023. máj. 19. 14:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Mármint itt akarsz elhelyezkedni Magyarországon a tanulmányaid végeztével?

Nem hinném hogy az állampolgárság hátrány lenne...

2023. máj. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, mindenképp Magyarországra szeretnék költözni ha elvégeztem a tanulmányaimat.
2023. máj. 19. 14:32
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Itt még a magyar jogászok is nagyon nehezen tudnak elhelyezkedni, nemhogy az idegen állampolgárok.
2023. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Nem feltétlenül.


Ha érdekel a jog, érdemes tanulni.


Kérdés, hogy milyen területen helyezkednél el. Nem hiszem, hogy minden joghoz kapcsolható területnél olyan szigorúan veszik, hogy legyél magyar állampolgár.

2023. máj. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
48%
Hatalmas túlképzés van jogászokból, szerintem nem az állampolgársága miatt nem talált állást hanem azért mert egy kezdő pozícióra jelentkeznek 500-an amiből kiválasztanak 1 embert.
2023. máj. 19. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%
#5: honnan van ez az információd?
2023. máj. 19. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
75%
Úgy hogy szakmai interjúztatok az ügyvédi irodánál ahol dolgozom és ha meghirdetünk egy új álláslehetőséget annyi önéletrajz érkezik be mint az autópálya széli pihenőhelyeken a szemét.
2023. máj. 19. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jól beszélsz magyarul, ezért kérdezem: nincsenek magyar felmenőid? Hiszen akkor a magyar állampolgárság megszerzése pillanatok alatt megvan állampolgársági vizsga nélkül. Ha elkezded a jogi egyetemet, és Magyarorszàgon akarsz élni, az egyetem végéig úgyis teljesíted az állampolgãrsághoz szükséges feltételeket, tehát mire szakvizsgãig eljutnál (netto 8 év), szerzel magyar àllampolgárságot. A kérdés, hogy megér-e ennyi szop@st az egész.
2023. máj. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedve Kérdező,


szerintem van értelme Magyarországon elvégezni a jogi egyetemet, ha úgyis Magyarország felé van érdeklődésed. Ha itt akarsz élni, akkor az jó pont, ha itt végzed el az egyetemet. Az állampolgárság szerintem ebben az esetben nem lehet téma, mivel a magyar és a szlovák állampolgárság közel egy kategória.

Én csak biztatni tudlak, tanulj nyugodtan Magyarországon, ha ide van kötődésed. Ha pedig szükséged lesz rá, akkor vedd majd fel a magyar állampolgárságot is. Ez ne legyen akadály!

2023. máj. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

8#-as: gondolom az a baj hogy így elveszítené a szlovák állampolgárságot, mert ott tilos a kettős, hacsak öt évig nem él abban az országban, amelyikét megszerzi. Legalábbis így olvastam.

Magyar állampolgárságot amúgy csak hivatalok írnak elő itthon, persze vidéken van hogy nincs is más lehetőség mint a közszféra, így valóban nagyon nehézzé válhat a helyzet. De Budapesten, nagyobb városokban azért összejöhet valami a magánszférában. Meg amúgy mire elvégzi, letelhet a fent említett öt év, és akkor már megkaphatja a magyart is, ha addig itt élt.

2023. máj. 23. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!