Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Emelt kémián elfogadják ezt...

Emelt kémián elfogadják ezt szerintetek?

Figyelt kérdés
Az esettanulmányos feladatban hidrogénkötésre képes helyett kiváló vízmegkötőt írtam, mivel gondoltam, összefügg.. Illetve sajátos konformáció helyett sajátos térszerkezetet írtam. Szerintetek van esély rá, hogy elfogadják ezeket?

2023. máj. 20. 19:01
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

Egy természettudományos tárgy emelt szintű érettségi vizsgán (mint pl kémia) a pontos és szakmai terminológia használata elengedhetetlen. A "kiváló vízmegkötő" kifejezés nem pontosan jelöli a hidrogénkötés képességét, amely specifikus molekuláris interakció, és nem csak a víz megkötésének képességét jelenti. Hasonlóan, a "sajátos térszerkezet" kifejezés sem egyezik meg teljesen a "sajátos konformáció" fogalmával, mert a konformáció az adott molekula szerkezetét és alakját jelenti, amely lehetővé teszi a specifikus biológiai funkciók ellátását, míg a térszerkezet általánosabb és kevésbé specifikus kifejezés.


Ezek alapján én nem fogadnám el.

2023. máj. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, nem tudom. Igazából azért írtam ezekkel a szavakkal, mivel szövegben is ugyanígy volt.. Remélem, van valami esély azért rá, hogy elfogadják.. Egy pontot érne csak.
2023. máj. 20. 19:23
 3/8 A kérdező kommentje:

a 2. feladat “g” részéről van szó egyébként:

[link]

2023. máj. 20. 19:26
 4/8 anonim ***** válasza:
88%
A H-kötés kurvára nem vízmegkötést jelent, ugyanis H-kötés a molekula saját halmazában is létrejöhet. A vízmegkötő tulajdonságot higroszkópiának nevezzük.
2023. máj. 20. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A szöveg szerint:

“A hialuronán sok olyan funciós csoportot tartalmaz, amely hidrogénkötések kialakítására képes. EMIATT kiváló vízmegkötő képességű anyag.”

“Hosszú molekulái vizes közegben sajátos térszerkezetet hoznak létre”


A feladat kérdése pedig:

Sorolja fel a hialuronán azon szerkezeti sajátságait, amelyek miatt ez az anyag képes a porcszövet jellegzetes tulajdonságait kialakítani, illetve kenőanyagként viselkedni az ízületekben.



Ezért írtam azt, amit. Nem összekeverni akartam a hidrogénkötést a vízmegkötéssel, hanem a szöveg írta ezt, én meg leírtam. Erre vonatkozott a kérdés.

2023. máj. 20. 19:36
 6/8 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen felesleges itt okoskodni rajta, úgyis kiderül hogy kapsz-e rá pontot vagy nem. Egyébként a javítótanár jóindulatán is múlik.
2023. máj. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
20%

H-kötés kialakító képessége miatt képes vízmegkötésre, ahol a víz beszáll a H-kötésbe, de a H-kötésre való hajlam nem jelent vízmegkötő képességet!!!

Mindegy, ha elfogadják, örülj. Ha nem, akkor majd az egyetemen megtanulsz pontosan fogalmazni... mert ott viszont a körmödet le fogod rágni:)

2023. máj. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"sajátos konformáció helyett sajátos térszerkezetet írtam"


En is🥲🥲 ugyanígy🥲

2023. máj. 23. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!