Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet-e ELTE TO-n vizsgakurzus...

Lehet-e ELTE TO-n vizsgakurzust ennyire utólag felvenni?

Figyelt kérdés

Előző félévben azt hittem, nem kötelező az a tantárgy, ezért nem vettem fel. Tök nyugodt voltam, míg a héten meg nem kérdezte a tanárunk, hogy "ugye mindenkinél fel van véve a tárgy?" én meg nemet mondtam.

Kicsit be vagyok pánikolva és nem tudom mit tegyek, érdemes-e ezzel a TO-t zavarni vagy csak elhajtanak ezzel.



2023. máj. 27. 14:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a dolguk, hogy válaszoljanak, ha kérdezel.

Amit itt olvasol majd, az csak az "azt hittem" kategóriába fog tartozni, bármit hiszel is majd, bármennyire is tök nyugodt leszel tőle.

A TO tudja megmondani a tutit (de nekik is csak akkor higgy, ha rá tudnak bökni arra az írott szabályra, amire hivatkozva mondanak bármit, mert nem az számít, amit mondanak, hanem ami le van írva valami hivatalos dokumentumban).

2023. máj. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
60%
Olyan nincs, hogy azt hittem. A mintatantervben minden benne van.
2023. máj. 27. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

"A mintatantervben minden benne van."

Csak azt ugye el is kéne olvasni... ;-)

2023. máj. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elolvastam a tantervet, láttam, hogy benne van, de a csoportban, amiben benne voltam, azt írták, hogy nem muszáj még idén felvenni, lehet várni vele. Úgyhogy gondoltam, majd jövőre vagy valamikor megcsinálom, de elvileg idén kéne, mert kell ahhoz, hogy következő tárgyakat felvehessek majd.
2023. máj. 27. 18:29
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

"a csoportban, amiben benne voltam, azt írták, hogy ... Úgyhogy gondoltam, ..."

Hát akkor felnőtt ember létedre végre szűrd le a tanulságot, hogy hivatalos ügyekben hivatalos forrásból kell tájékozódni, nem holmi csoportban szálldosó pletykákból. Szakdolgozatot is így kell majd írnod: meg kell adni a forrásokat, és az nem lehet forrás, hogy "hát azt írták a csoportban, hogy ...".

2023. máj. 27. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha a tárgyat nem vetted fel, akkor nincs vizsgakurzus sem, mert az csak akkor lehetne, ha a tárgyból aláírásod lenne. De az nincs.

Egyébként igaz az, hogy nem kötelező egy tárgyat a mintatanterv szerint felvenni, csak akkor a ráépülő tárgyakat sem lehet felvenni, főleg, ha erős előfeltétel.

2023. máj. 27. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!