Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kodolányi János Egyetem...

Kodolányi János Egyetem gazdálkodási és menedzsment szakról vélemény?

Figyelt kérdés

Eredetileg a Pannon egyetemre jelentkeztem de sajnos nem lesz elég pontom..

:(

Érdemes egyáltalán elkezdeni? Nagyon lehangoló véleményeket olvastam az egyetemről GYK-n... A válaszokat előre is köszönöm!



#felvételi #Pannon #Kodolányi egyetem
2023. jún. 13. 18:38
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt lemaradt, hogy a Fehérvári karra jelentkeztem.
2023. jún. 13. 19:00
 2/14 anonim ***** válasza:
8%

Az ország legtúlképzettebb szakjáról beszélünk (úgy emlékszem 38 ezren jelentkeztek idén erre a szakra), amelyben eleve csak a Corvinus-BME-ELTE-BGE rúg labdába a munkaerőpiacon, meg talán a PTE.


A kodó eleve alibipapír, rosszabb, mint a Milton. Ha informatika lenne, azt mondanám, tökmindegy, de gazdmen??


Többet ér egy bármilyen OKJ képzés a Mátrixban vagy bárhol.

2023. jún. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
10%
Kit érdekel mennyien jelentkeznek? Mégis egy népszerű és piacképes képzés. Mutass nekem gazdmenes munkanélkülieket. Ez egy nagyon is jó szak, mehet vele mesterre majd más területen is akár a Corvinusra is, ha fehérvári vagy környékbeli, akkor jó a Kodó is Bsc-n. Arra nincs eszed, hogy valszeg azért jelentkezik ide, mert itt lakik a környéken? Gondolom ezért a Pannon volt a másik opció. Nincs mindenki sz.rásig pénzzel, hogy havi 100 ezreket elb.sszon bejárás/koli/albi stb-re.
2023. jún. 14. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Igen fehérvári vagyok. Pontosan ezért akartam a Pannon-ra menni 😅
2023. jún. 14. 10:53
 5/14 anonim ***** válasza:
21%

3. “Mutass nekem gazdmenes munkanélkülieket.”


Azért nem mindenkinek mindegy, hogy 30 évesen egy banknál vagy-e product owner, vagy egy falusi virágüzletben pénzügyes. A gazdasági szakok nagy része ilyen piramisjáték, a top 10% jól él, további 30-40% elfogadhatóan, a maradék 50-60% pedig csak teng-leng.


Ez egy továbbtanulási topik, adjunk jó tanàcsot, ha már.

2023. jún. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Ez egy továbbtanulási topik, adjunk jó tanàcsot, ha már."


Mert a tied aztán nagyon jó tanács, Corvinusra lehet be se jutna államin 450 körúli pontos ponthatárokkal, aztán fizethetné a 550 ezres féléves tandíjat.

2023. jún. 14. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Itt most gyorsan összeadtam az idei jelentkezők számát:

[link]


Gazdmen 31784

Kermark 18265

Komm 11320

Nemzgazd 11701

Pénzügy 11003

Turizmus 7923


Oké ezek csak a jelentkezések, nem a felvettek, de ebből már látszik, mekkora a tolongás. Ennyi jó gazdasági állás azért messze nincs ebben az országban. Van egy pár tucat említésre méltó multi, továbbbi pár száz nagyobb külföldi cég, a többi meg a legalja. Nem hirdetnek meg évente annyi jó állást, amit ne tudna a Corvinus, BGE, ELTE, BME, PTE (a jobb gazdasági szakok) betölteni. És akkor most már úton-útfélen mindenkinek van menedzsment szakja, Metropolitan, Óbudai stb. stb. stb. És a sor végén a Wekerlével együtt ott kullog a Kodó.


Ez egyébként nem lenne technikailag gond, tényleg nem, mert azért az átlag menedzsment egy nagyon lájtos valami, nem kell hozzá valami nagy tudás. De ez egy sznob szakma, és jó cégek egyszerűen csak a jó egyetemekről rekrutálnak (Corvinus, BGE, ELTE, BME.... PTE-ről láttam még sok embert... meg ottvan még a Metropolitan, az Edutus, innen is láttam embereket multinál... de ennyi).


Szóval nem lehetetlen, de nagyon nehéz ezzel karriert csinálni. Ezt számításba kell venni.

2023. jún. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Akkor inkább jelöljem meg a Pannon egyetemen a FOKSZ-ot? Államira bőven meglenne pontom... Csak az az igazság hogy nagyon nehéz döntés... De a leírtak alapján a Pannon egyetemen a FOKSZ majd onnan az alapszak jobb döntésnek tűnik...
2023. jún. 15. 05:02
 9/14 A kérdező kommentje:
A pótfelvételire gondoltam. Mert ha tényleg ennyire rossz a KJE inkább törlöm a jelentkezésemet, 99% eséllyel felvennének.Kutakodtam én is, de ez még borzasztóbbnak tűnik mint gondoltam 😅
2023. jún. 15. 05:41
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

"Akkor inkább jelöljem meg a Pannon egyetemen a FOKSZ-ot?"


FOSZkot SEMMIKÉPP se jelölj meg, semmire sem jó, és elmegy vele négy állami féléved, miközben alig könnyebb csak a BSc-nél.


Ne add fel a céljaidat csak azért, mert egy pár hete valami anonim gyökér elkezdte szidni a gazdment és itt bizonygatni, hogy mennyire nem jó szak, régebbi kérdések alatt, meg mostanában is, amit nem trollkodik szét, mindenütt jó véleménnyel vannak róla. Ez egy általános gazdasági képzés. Pont annyit tanulsz rajta, amennyire szükséged lesz ahhoz, hogy megpályázz vele állásokat. Én sose láttam még, hogy gazdasági állásoknál sűrven előírták volna, hogy ide csak pénzügy számvitellel jelentkezhetnek stb. A gazdasági Bsc szakok 80%-ban ugyanazt adják, és akármelyik után mehetsz akármelyik Msc-re. A turizmuson kívül kb mind viszonylag piacképes. Sokan azt se tudják mi a különbség köztük. Annyir tudnak, hogy közgazdász az összes és cső. Hiába fújja itt, hogy a nagy cégek így meg úgy, be lehet vele ülni kezdetben nyugodtan egy bankba is, én ismerek ilyet is, elvan vidéken a netto 400 ezres fizetéssel, annyira nem panaszkodik. Elvégzel hozzá egy vállalkozási mérlegképes könyvelőt is később, ezzel meg aztán végképp kinyílik előtted minden.

2023. jún. 15. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!