Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Kodolányi János Egyetem...

Kodolányi János Egyetem gazdálkodási és menedzsment szakról vélemény?

Figyelt kérdés

Eredetileg a Pannon egyetemre jelentkeztem de sajnos nem lesz elég pontom..

:(

Érdemes egyáltalán elkezdeni? Nagyon lehangoló véleményeket olvastam az egyetemről GYK-n... A válaszokat előre is köszönöm!



#felvételi #Pannon #Kodolányi egyetem
2023. jún. 13. 18:38
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Habár így nehéz a döntés az is igaz, mert most már leadtad a jelentkezést, és max a pótjelentkezés maradt tényleg.


Viszont ott csak fizetőst tudsz megjelölni, csak egy helyet, és csak olyat, ami maradt, ezt érdemes tudni.

2023. jún. 15. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
60%
Minden 2. ember közgazdász. Ha már alibi egyetemmel kezdesz, mit vársz? Hova vesznek fel?
2023. jún. 16. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

"Minden 2. ember közgazdász."


Mások szerint meg minden második ember jogász. Tehát akkor ebben az országban kizárólag jogászok és közgazdászok vannak a felsőoktatásban. Ezt jó tudni XD

2023. jún. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
26%

13. Egyébként ez is igaz. A gazdasági szakok, a kommunikáció és a jog mind túlképzett szakok, és emiatt is, mindegyik piramisjáték. Az összes.


Ami azt jelenti, hogy az ügyes szerencsések nagyon jól élnek, az ügyes de nem szerencsések jól élnek, a többiek tengődnek.


Jogász vagy? Jobban teszed, ha a két top jogi karra spurizol (ELTE, Pázmány), ott kimaxolod magad, mindenkivel IS megismerkedsz, OTDK-zol, bekerülsz top ügyvédi irodákhoz gyakornoknak, és ezerrel tolod a karriered. Ha vannak barátaid, releváns rokoni kapcsolataid stb. akkor van esélyed jó karriert csinálni.


Közgazdaságtan ugyanez. Spuri a Corvinusra, BGE-re, ott minden követ meg kell mozgatni, hogy bekerülj multihoz gyakorlatra (rokont, barátot, tényleg mindenkit akit csak lehet), versenyeken kell indulni, pluszban képezned magad, Erasmusra menni stb. Ha ügyes vagy, és nem pucéran lépsz ki a munkaerőpiacra, hanem 2-3 év gyakorlattal egy vezető márkánál, OTDK vagy más versenyeredménnyel, certifikációkkal, felsőfokú német angol tudással, Erasmussal stb. akkor van esélyed az informatikusokéhoz mérhető karriert befutni. Ha “futottak még” helyre jársz, akkor is, ha olyan ismerőseid vannak, akik segítenek, és aktívan megteszel mindent, hogy bekerülj jó helyekre. Ha mindez nem megy, akkor … marad a könyvelgetés valami szoba-konyha kft-ben.

2023. jún. 16. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!