Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » ELTE, Károli vagy Pázmány? Ki...

ELTE, Károli vagy Pázmány? Ki melyiket ajánlaná és miért? Illetve a Pécsi, a Szegedi és a Debreceni egyetemekről ki, mit gondol?

Figyelt kérdés
Szabad bölcsészetre jelentkezem. Melyik egyetemen milyen a közösség, milyenek az oktatók?

2023. jún. 16. 14:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
20%
Szabadbölcsészként teljesen mindegy melyik egyetemre mész, semmi értéke nem lesz a diplomádnak a munkaerőpiacon függetlenül attól hogy mennyire neves az egyetem. Oda menj amelyik a legközelebb van ha már mindenképp büfészakot akarsz végezni.
2023. jún. 16. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
94%

A kérdés, hogy milyen szakirány érdekelne. Nagyon nem mindegy. Ha konkrétan leírod, mit keresel, mi a célod, akkor lehet tanácsot adni.


Az első válaszoló a nagy büdös semmire alapozza a mondandóját.

2023. jún. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
#2 válaszoló! Köszi az választ! Az elméleti nyelvészet a célom a specializációnál.
2023. jún. 16. 14:32
 4/13 anonim ***** válasza:
11%
Én sose értettem tényleg ezeket a kerdéseket. Az, hogy melyik egyetem, az csak akkor számít, ha egy piacképes szakot végez el munkavégzés szempontjàból nemde? Most egy olyan szakot, aminek egyébként sincs semmi piaci értéke, miért nem mindegy hol végzi? Mert mivel rosszabb egyik vagy másik egyetem? Gyengébben adja át azt a monetizálásra alkalmatlan elmeleti tudást vsgy mi?
2023. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én Szedre járok...vagyis csak jártam, mivel tegnap lett meg a záróvizsga. Én nagyon ajánlom neked ezt a város, mivel nagyon jó hangulata van, és az emberek is kedvesek, összetartóak :))
2023. jún. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy látom, a Károlin, Pécsett és Szegeden nincs ilyen specializáció.


A Pázmányon van, és alapvetően azért jó oktatók vannak nyelvészet területén. Itt pár éve megpróbálkoztak a számítógépes nyelvészetképzéssel (több, kevesebb sikerrel). Az ELTE-hez képest annyi eltérést látok, hogy talán több a közös, alapozó tárgy filozófia, esztétika területéről.

2023. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
92%

"Az, hogy melyik egyetem, az csak akkor számít, ha egy piacképes szakot végez el munkavégzés szempontjàból nemde?"

. Nem, k.ra nem. Egy egyetemi képzés a tudásról szól. Kifejezetten releváns kérdés, hogy az ember megkapja-e a tudást, amit keres.

Az felsőoktatás nem csak a piackészségről szól, ez egy tévhit. De ha valakinek ez a szempont, akkor tegye, válasszon ez alapján.


Sehol nem írta a Kérdező, hogy most ő jövőre érettségizni, vagy hogy éppen egy főállású vállalkozó-programzó, akinek sok a szabadideje, mert megtanulta ChatGPT-vel leprogramozni a szervereket, de mindig érdekelte ez a szak.


De ha csak egy bizonytalan végzősről van szó, akkor is egy diplomával és idegennyelv-ismerettel munkát fog találni, ugyanakkor nem fogja sajnálni azt a pár évet, amíg művelődött egy kicsit. És akkor még nem beszéltünk arról, hogy ha tényleg az elméleti nyelvészet vonala érdekli, akkor azért vannak lehetősgek komoly karrierre, ha megvan a készsége hozzá.

2023. jún. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
9%

"Nem, k.ra nem. Egy egyetemi képzés a tudásról szól. Kifejezetten releváns kérdés, hogy az ember megkapja-e a tudást, amit keres."


Komolyan, én igyekszek trollkodás nélkül megérteni, hogy milyen ambícióval mennek erre a szakra, ez viszont nekem értelmezhetetlen. Milyen tudás? Ez a "tudást" közvetlenül monetizálhatatlan. Egy fogyasztói világban elünk. Az a tudás, amit egy szabad bölcsészettel kap, azt könyvek tartalmazzák. A műveltség sajnos a mai világban piacképtelen. Az érdekel egy munkáltatót, hogy tudsz-e programozni, beszélsz-e nyelveket, értesz-e a joghoz, van-e bármilyen releváns tudásod, amivel növelni tudod egy cég bevételét, vagy el tudod látni a feladatait.

2023. jún. 16. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%

Kérdező, az elméleti nyelvészet képzést Szeged kezdte az országban, tehát ott biztos színvonalas oktatást kapnál. Ezen kívül az Eltét és a Pázmányt javasolnám jó szívvel.

(Lehet, hogy mesterképzésen majd találkozunk! Én Szeged magyar BA-jára jelentkeztem, mégpedig azért, hogy utána nyelvészetet tanulhassak 😊)

2023. jún. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
5%
Hiába pontozott le sok barom, szabad bölcsész állást SEHOL sem hirdetnek, max elmennek egy multihoz szellemi szalagmunkára. Ezek tények, hiába pontoztok le ezért.
2023. jún. 16. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!