Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Jelentkezhetek gazdaságtudomán...

Jelentkezhetek gazdaságtudományi karra, ha matekból fel vagyok mentve?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nagy almom h területi vezeto legyek egy multinál. Oda Pedig GTK-s végzettséget várnak el. A baj csak az h matekbol fel vagyok mentve. Van így esélyem?

Természetesen összeadni kivonni szorozni tudom sőt van is egy szakmám amihez kellett közgazdaságot tanulni. Van így esélyem? Bemegyek én az egyetemre és megmondom h elhivatott vagyok meg h megtanulom én barmit, addig nem jövök el meg fel enm vesznek. Csak matek van a gtk karon? Mesélnetek erről picit? Köszönöm.



#Gazdaságtudományi kar, egyetem, university #Univer, iskola, gyermeknyúzó, tanulni kell, gazdaságtudományi #Közgazdi, gazdi, statok, góré
2023. jún. 16. 22:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
79%

"Természetesen összeadni kivonni szorozni tudom sőt van is egy szakmám amihez kellett közgazdaságot tanulni. Van így esélyem?"


Nincs, azért egy gazdasági szakon nem csak összeadni meg kivonni kell, hanem függvényanalízist tanulni és többek között differenciálegyenleteket megoldani.


"Bemegyek én az egyetemre és megmondom h elhivatott vagyok meg h megtanulom én barmit, addig nem jövök el meg fel enm vesznek"


A kijelentésed utolsó részével "addig nem jövök el míg fel nem vesznek" pedig az is megkérdőjelezendő hogy egyáltalán mentálisan stabil állapotú vagy-e vagy esetleg van valami mentális retardációd / sérülésed vagy disszociatív személyiségzavarod, mert ilyet egy normális ember nem csinál.


"Csak matek van a gtk karon? Mesélnetek erről picit? Köszönöm."


Calculus, valószínűségszámítás, statisztika, opkutatás, sztochasztikus folyamatok, vektorszámítás, numerikus modellezés, valamint a legtöbb gazdasági szak (mikro/makroökonómia stb...) is tartalmaz számítós részeket de kár is szaporítani a szót mivel 1) úgysem vesznek fel 2) 2 másodperc alatt megtalálható az interneten a tanrend

2023. jún. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, azt gondolom minden tanulható , annyian elvégeztek már ezt a szakot, nekem miért ne sikerülne ☺️
2023. jún. 16. 23:28
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

"Köszönöm szépen, azt gondolom minden tanulható , annyian elvégeztek már ezt a szakot, nekem miért ne sikerülne"


Azért mert te fel voltál mentve matekból. Ha minden megtanulható akkor miért nem tanultad meg a matekot annak idején felmentés helyett? Ha nincs matematikai készséged annyi az esélyed mint mozgássérültként futóversenyt nyerni.

2023. jún. 16. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
82%
A legtöbb szakon csak 1-2 félév matek meg statisztika van, azt túl lehet élni.
2023. jún. 17. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Na látod három! Csak 1-2 felev matek van! Megtennéd hogy máshol okoskodsz?
2023. jún. 17. 01:11
 6/20 A kérdező kommentje:
4-esnnek köszönöm, én is így hallottam ;)
2023. jún. 17. 01:12
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Szép és jó ez az amerikai filmekből ellesett giccs, hogy elég csak nagyok akarnod és bármi lehetsz, csak azután jön az a fránya valóság. Nem tanulható meg bármi, ez hülyeség. Van amihez van érzéke az embernek és könnyen megtanulja, valamihez átlagos képessége van, ezt több szorgalommal ugyanúgy el lehet sajátítani, de vannak dolgok, amihez egyszerűen hiányoznak a készségek, azt akkor sem fogod megtanulni, ha napi 20 órát gyakorlod. Én pl. az életben nem fogok tudni énekelni, mert nincs zenei hallásom. Így nyilván nem álmodozom énekesi karrierről, mert ennek semmi realitása nincs. Esetedben ugyanúgy nincs esélye a GTK elvégzésének. Ha matekból felmentettek, annak oka van. Az okon túl nyilván nem tanultad meg a középiskolás anyagot sem, ha egyszer fel voltál mentve. (Az, hogy tudod a négy alapműveletet, meg bocsi, de max. az általános iskola alsó tagozatára elég.) Itt ennél sokkal magasabb szintű matekot tanítanak, és ahogy írták egy csomó tantárgyban ott a matek. Igen sokan elvégzik. Leginkább olyanok akik az átlagosak vagy annál kicsit jobbak voltak matekból, elég sok ilyen ember van ugyanis. Javaslom, hogy irreális álmok kergetése helyett inkább válasz olyat, amire esélyed is van.
2023. jún. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán mit jelent az, hogy matekból fel vagy mentve? Nem kellett órára járnod, nem kellett érettségizned belőle?
2023. jún. 17. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

A diszkalkuliád miatt azt egyetemen nem mentenek fel. Se többletidő se egyéni elbírálás nem lesz.


A GTK-n nem csak matek van. De mikro és makró feladatokban elég sok matektudásra is szükség van. Gondolok itt a deriválásra. A számvitel alapvető matektudással és tanulással teljesíthető.

2023. jún. 17. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Sose értettem az ilyen kérdezőket. Feltesz egy kérdést, nyilván mert fogalma sincs a témáról, és válaszomat vár. Majd a válaszok közül a neki nem tetszőket okoskodónak nevezi.


Egyébként olyan szakokra matek érettségi nélkül sztem nyilván nem is lehet jelentkezni, ahová feltétel a matek.

2023. jún. 17. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!