Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mi a véleményetek az Eötvös...

Mi a véleményetek az Eötvös Loránd Tudományegyetemről?

Figyelt kérdés

2023. jún. 17. 11:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

- Elavult, elméleti oktatás (nem gyakorlatorintált).

- Kiégett, nem megbecsült tanári gárda.

- Nem a diákokért vannak. Tehát nem diákközpontú.

- Mindenféle jött-ment hallgatót felvesznek, akik sem szellemileg, sem hozzáállásban nem állnak a helyzet magaslatán.


Amúgy a fentiek igazak a teljes magyarországi oktatási rendszerre.

2023. jún. 17. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én úgy látom, hogy az ELTE első helyen szerepel több rangsorban?
2023. jún. 17. 11:52
 3/11 anonim ***** válasza:
82%

2.

A magyarországi rangsorban.

Nemzetközi szinten sehol nincsenek a magyarországi egyetemek.

Hát még a kutatás szempontjából.

Még jobban csökken amúgy a színvonal, mert az oktatás nem élvez prioritást hatalmi szempontból.

2023. jún. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%
Én magam körül azt látom, hogy szinte mindenki a presztízs miatt megy csak oda, nem azért, mert annyira top egyetem lenne színvonalban.
2023. jún. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 NTBS ***** válasza:
48%
Az ország legjobb egyeteme.
2023. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Sztem csak egy túlhypeolt sznobegyetem, nem hiszem, hogy az ország 10 legjobb egyeteme között olyan nagy különbség lenne, világviszonylatban meg egyébként is a legjobb egyetem is csak egy háromszáznyócvanakárhanyadik egyetem a ranglistán, amit már Ausztriában sem ismer senki. Meg ugyanúgy tantárgyak vannak, ugyanolyan elméleti baromságokat tanítanak mindenütt ugyanazokból a könyvekből.
2023. jún. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
81%

Én is annak reményében mentem oda, hogy biztos tud valamit ha a legjobbnak van nyilvánítva.

Több karban is csalódtam, soha többé nem mennék az ELTE-re.

Tavaly, mikor szakot váltottam ismételten (nem azért mert ennyire hangulatember vagyok, mindent szerettek a mai napig amit tanultam csak épp nem abban a formában ahogy tanítottak az ELTE-n), akkor vidéki egyetemet céloztam meg, hiába vettek volna fel az ELTEre megint.

Nem mondom, hogy itt kolbászból van a kerítés, mert nincs. De sokkal hallgatócentrikusabb és emberibb. Itt van lehetőség akár a tanároktól és professzioroktól is kérdezni. Az ELTE-n mindig siettek vagy soha nem is válaszoltak.

Nyilván a szervezettséggel itt is gond van... De az Eltén olyan fejetlenség volt, hogy minden hónapban kaptam legalább egy agyérgörcsöt és két napig pánikoltam mert megint rosszul vagy későn küldtek el valami fontos emailt az ügyintézők.


Szóval összességében nem voltam én megelégedve se a tanárokkal, se az egyetem szervezettségével, se a tananyaggal.

2023. jún. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
66%
Ha sznobegyetem, akkkr már inkább IBS meg METU. De az ELTE semmiképpen sem az. Az ELTE-n vannak komoly kutatások, neves professzorok, akiktől rengeteget lehet tanulni, én nagyon szeretem az egyetemet csak ajánlani tudom. Színvonalasabb szerintem a többi magyar egyetemhez képest, nyilván külföldhöz felesleges hasonlítgatni.
2023. jún. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
8-as: melyik karra jársz?
2023. jún. 21. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Mi a véleményetek a gazdasági vagy jogi képzésről?
2023. jún. 23. 03:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!