Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi állami ösztöndíj...

Stickynotes kérdése:

Egyetemi állami ösztöndíj visszafizetés?

Figyelt kérdés

Úgy alakult, hogy nem fogom tudni befejezni az egyetemet, viszont relatíve sok állami félévet elhasználtam. Nappalin kezdtem, amiről (családi okok miatt) levelezőn folytattam egy másik egyetemen, viszont ezt munka és tartós betegség mellett sajnos be kellett látnom, hogy nem bírom, csak bukdácsolással, csúszással, stb.


Ha jól értelmezem, van lehetőség magyarországi munkaviszony fenntartásával “kiváltani” az állami ösztöndíj visszafizetését (annak is csak az 50%-át kéne kifizetnem elvileg, de az sem kevés). Nem terveztem a közeljövőben külföldre költözni, így ez járható útnak tűnik. Kell ehhez külön kérvényt benyújtanom, vagy ha van munkaviszonyom, azt automatikusan tudják? Illetve az egyetem alatt/mellett ledolgozott idő is beleszámít?


Bocsánat, ha már sokszor feltették ezt a kérdést, aki még nem unja megválaszolni, annak szívesen veszem a segítségét.:)



2023. jún. 17. 17:14
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2020. január 1-jétől változtak az azokra vonatkozó szabályok, akik diploma nélkül hagyják ott az egyetemet: az alapértelmezett "büntetés" a hazai munkaviszony fenntartása lesz, a képzési költség felét csak akkor kell visszafizetni, ha a volt hallgató a képzés megszűnését követő két éven belül nem kezd el Magyarországon dolgozni. Annyiszor 150 napot kell ledolgozni, ahány támogatott félévet vettél igénybe.
2023. jún. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2023. jún. 17. 20:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!