Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri orvosi egyetemre...

Megéri orvosi egyetemre jelentkezni manapság?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom, hogy felveszem az emelt bioszt és kémiát és orvosira jelentkezek jövőre. Szeretném ezt a világot jobb hellyé tenni és segíteni az embereknek. De sajnos sok ember nagyon lelombozta a kedvem hogy “minek, sokat tanulsz és meg sem fizetik”, meg “mással jobban keresnél, menjél informatikusnak inkább” és most elbizonytalanodtam. Tisztában vagyok az eü helyzetével Magyarországon, de épp ezért szeretnék minőségi orvos lenni. Tényleg ennyire felesleges manapság orvosnak tanulni? :(

2023. jún. 20. 20:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%
Szeretném ezt a világot jobb hellyé tenni és segíteni az embereknek. - Ez jól hangzik, de nem is kell orvosnak lenni. Ha csak ennyi a motivációd az orvosi egyetemhez, az kevés.
2023. jún. 20. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%

Azért az orvosok manapság elég jól meg vannak fizetve itthon is, még a kezdő fizetésükből is kényelmesen meg lehet élni szerintem.

Ha tényleg el tudod képzelni magad orvosként és ez nem csak egy hirtelen jött fellángolás, akkor hajrá. Aztán ha elvégzed és mégsem tetszik a klinikum, akkor még mindig ott van előtted az a lehetőség, hogy elmész kutatni vagy tanítani.

2023. jún. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
96%

Mostanság már egész jól megfizetik az orvosokat az állami egészségügyben is. Ráadásul szakorvosként egy kis befektetéssel indíthatsz magánpraxist, vagy elmehetsz egy magánklinikára, ami még jövedelmezőbb.


Én azt javaslom, hogy önvizsgálattal gondold végig, hogy az orvosi pályával együtt járó stresszt, lelki megterhelést tartósan fogod-e bírni. Szinte minden orvos hoz időnként utólag hibásnak bizonyult döntést, amely akár életekbe is kerülhet, de legalábbis a betegek többlet-szenvedéséhez vezethet. Ezekkel a terhekkel együtt kell élni, túllépni rajtuk, és másnap ugyanúgy végigcsinálni a munkanapot. Erre nem mindenki képes.

2023. jún. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem kell feltétlenül orvosnak lenned ahhoz, hogy jobbá tegyed ezt a világot. Akármilyen szakot választassz és akármilyen munkát végzel, ha azt lelkiismeretesen és emberségesen csinálod, akkor már sikerült egy kicsit jobbá tenned a világot. Attól, hogy orvosi diplomád van, még nem tudod megváltoztatni egymagasld a világot teljesen, ugyanannyira tudsz rajta változtatni, mint egy másik szakmával.


Szóval, ha csupán ez motivál, akkor inkább hagyjad. Ellenben, ha van más motivációd, és még érdekel is, akkor vágj bele bátran, mert az orvosi fizetés magyar viszonylatban eléggé jónak számít, nem lesznek vele megélhetési gondjaid. Az már más kérdés, hogy ezért baromi sokat kell dolgoznod az orvoshiány miatt, meg hogy az átlag kórházi felszereltség nem túl jó, de reménykedjünk abban, hogy ez idővel javulni fog.

2023. jún. 20. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
19%

"Szeretném ezt a világot jobb hellyé tenni és segíteni az embereknek. De sajnos sok ember nagyon lelombozta a kedvem hogy “minek, sokat tanulsz és meg sem fizetik”, meg “mással jobban keresnél,..."

Azt kell eldöntened, hogy gazdag akarsz-e inkább lenni, vagy tényleg jobb hellyé szeretnéd-e tenni a világot.

2023. jún. 22. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
63%

Én most őszintén hozni fogok még egy "lelombozó" indokot. Orvosira járok, éppen most fogok csúszni egy újabb (!) évet. Nem azért, mert nem tanulom ki én is a belem, hanem mert amilyen idióta vagyok, nagyon meglátszik rajtam a stressz és a mai napig rosszul vizsgázom. Maga az egyetem kegyetlen. Nagyon nagy akaraterő kell hozzá, hiszen rengeteg a tárgy, vizsga, a tananyag nemcsak sok (lásd pl patosz tk 1000 oldal, amiből nyilván nem kell minden, de a szigó ia majdnem 200 tétel), hanem még minőségre is baromi nehéz (főleg mondjuk mikor a tananyag fele latinul van és azt a csomó kifejezést is meg kell tanulnod, amit elsőre kiolvasni sem bírsz). Ergo kell hozzá idegzet, barommi nagy elszántság-a legtöbben nem tudnak semmilyen más szakmát elképzelni maguknak. Ja és persze meg kell tanulnod baromi magabiztosnak lenni, hogy el tudd adni magad.

Szép az a szándék, hogy segítsünk az embereken, de ezen az egyetemen kicsit (egyesek nagyon) tönkre is megyünk.

Persze vannak kivételek, akik vígan élik az életüket, alig stresszelnek, de ők azért a top 1%be tartoznak véleményem szerint.

Szóval ha mégis belevágsz, készülj fel arra, hogy iszonyatosan rá fognak menni az idegeid és a legtöbb (szabad)időd.

2023. jún. 22. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Persze, nehéz az orvosi azt kívülről is tudni lehet. De azt a szándékot, hogy úgy válasszon pályát az ember, hogy ne a pénzhajhászás legyen a legfőbb célja, hanem az, hogy jobb hellyé tegye a világot, nem szabad feladni. Nem csak az orvosok teszik szebbé a világot. Tovább kell gondolni, és olyan pályát választani, amihez megvan az emberben a potenciál: orvosi egyetemre menni nem mindenki van ellátva elég ésszel, kitartással, stb., de attól még nagyon is hasznára lehet az emberiségnek, ha nem az vezérli, hogy meggazdagodjon.
2023. jún. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 NTBS ***** válasza:
32%

Igen.

Ez is hiányszakma.

2023. jún. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
31%

Nem tudom, honnan származik ez az idézet, de a kezembe akadt most egy darab papíron, és eszembe jutott róla ez a kérdés:


A rosszat tenni ugyanúgy energiaigényes, mint a jót. Még a legrosszabb emberek is el szoktak fáradni estére. Ez az út nem távlatos. Akkor már inkább valami jóban fáradjunk el naponta.

Folyománya: Ha a munkád rossz, és csak a szabadidődben erőlteted a jót, az haszontalan túlterheléshez vezet. Gondoskodj, hogy a hivatásoddá legyen a jó, s a többi mind csak ráadás.

2023. jún. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

Hidd el, megéri. Mindenféle szempontból is. Valahogy túl kell élni azt a 6 évet és utána jó. Persze közben is vannak programok és bulik. A társaság is nagyon szuper. Az időt kell megfelelően beosztani.

#egyharmadeves

2023. jún. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!