Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érdemes-e orvosi egyetemre...

Érdemes-e orvosi egyetemre jelentkezni úgy,hogy nem biosz-kémia szakra járok gimiben?

Figyelt kérdés
Úgy látom, sokan akik orvosok szeretnének lenni, már korán tudják azt és biosz-kémia szakra mennek a gimnáziumba. Sajnos én erre csak később jöttem rá és nem ilyen szakot választottam. Mennyivel járnak ők előrébb, illetve mennyivel könnyebb számukra az egyetem? Van esélyem mellettük vagy felesleges törtetni?

2023. máj. 23. 21:17
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Rengetegen mennek nem biosz-kémia osztályból. Egyszerűen ilyen faktokat célszerű felvenni 11.-ben, és akkor semmi probléma nem lesz.
2023. máj. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

"Mennyivel járnak ők előrébb, illetve mennyivel könnyebb számukra az egyetem? Van esélyem mellettük vagy felesleges törtetni?"

Mivel orvosi egyetemre elég jó (80% körüli) emelt biosz-kémia/fizika érettségikkel lehet csak bekerülni, így ha már bent vagy, az azt jelenti, hogy van egy elég biztos tudásod abból a 2 tárgyból. Ott már nem fog számítani, hogy milyen szakos gimibe jártál, ha az érettségid sikerült, akkor tudod az anyagot és kész. Az egyetemen úgyis tiszta lapról indultok, azt kell megtanulni amit leadnak, nem a középiskolás tudásodból kell megélni.

Ahhoz viszont, hogy ezt az eredményt elérd az érettségin több módon is eljuthatsz és nyilván könnyebb dolga van annak aki már 9-től emelt szinten tanulja a biosz-kémiát, mint annak akinek nincs biosz-kémia fakt a sulijában. De természetesen nem lehetetlen felkészülni fakt nélkül sem, csak sokkal több időt, energiát (és esetleg pénzt is) fog igényelni a részedről. Ha van rá lehetőséged, akkor én nagyon ajánlom az érettségire felkészítő kurzusokat, mert azok segítségével kb 10 hónap alatt az anyag elejétől kezdve végigérsz a követelményeken és ha becsületesen megcsinálsz minden feladatot, akkor nagy eséllyel még jobb eredményt is fogsz elérni, mint azok, akik csak a fakt keretén belül heti 2x3 órát foglalkoztak a biosz-kémiával. Szóval abszolút megéri küzdeni és tanár nélkül is meg lehet csinálni ha elég kitartó vagy.

2023. máj. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
89%

Én is hasonló helyzetben voltam, szóval ez az én személyes véleményem a kérdésedről. Humán osztályba jártam, ami segített rájönni, hogy teljesen reál beállítottságú vagyok és ilyen területen szeretnék továbbtanulni.

Fel is vettem a biosz és kémia faktokat, de kémiából szinte a nulláról indultam, mert azelőtt nem foglalkoztam vele. Így első alkalommal kis híján, de nem jutottam be az orvosira. Kihagytam egy évet, dolgoztam és újraírtam az érettségit, és sikerült is a felvételi. Szerintem, ha tényleg orvosira szeretnél menni, nem az fog számítani, hogy milyen gimiből jöttél, hanem hogy mennyire vagy kitartó a célod mellett, és később az egyetemen is ez fog előrevinni a nehezebb időszakokban. Úgyhogy sok sikert Kedves Kérdező!

2023. máj. 24. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

En fogorvosira jelentkeztem idén. Elég ingatag most, hogy felvesznek e mert az emelt bioszom 89, az emelt kemiam pedig 65 lett. A kozepek jól sikerültek, csak a matekom lett negyes.

En nyelvi tagozatos voltam, és csak 11.es 12.ben tanultam emelt szinten a kémiát és a bioszt:) semmi köze nincs hozzá, nyilván ok valószínűleg kicsit biztosabb lábakon állnak de a fakt a leglenyegesebb

2023. jún. 6. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!