Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Megéri orvosi egyetemre...

Megéri orvosi egyetemre jelentkezni manapság?

Figyelt kérdés
Azon gondolkozom, hogy felveszem az emelt bioszt és kémiát és orvosira jelentkezek jövőre. Szeretném ezt a világot jobb hellyé tenni és segíteni az embereknek. De sajnos sok ember nagyon lelombozta a kedvem hogy “minek, sokat tanulsz és meg sem fizetik”, meg “mással jobban keresnél, menjél informatikusnak inkább” és most elbizonytalanodtam. Tisztában vagyok az eü helyzetével Magyarországon, de épp ezért szeretnék minőségi orvos lenni. Tényleg ennyire felesleges manapság orvosnak tanulni? :(

2023. jún. 20. 20:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan pályák, amit hivatásból kell választani és nem megéri-nem megéri relációban vizsgálni. Ha valakinek a pénz a mérvadó, akkor politizáljon.
2023. júl. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Lassan harminc évet töltöttem az eü-ben, ito-ápolóként, majd aneszt- illetve intervenciós szakasszisztensként.


Még nem haltam éhen, de kollégáról se tudok :)

Nem keressük hülyére magunkat, de hidd el, vannak sokkal rosszabb helyzetben lévők, ami a fizetést illeti. Sokkal nehezebb lelkileg, hogy az eü közellenség lett, hogy mindenki szid, holott nem tehetek se várólistáról, se penészes falakról. Korábban sose éreztem, hogy új társaságban el kellene titkolni, mit csinálok, már igen.

2023. júl. 27. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
9%

"Nem keressük hülyére magunkat, de hidd el, vannak sokkal rosszabb helyzetben lévők, ami a fizetést illeti. Sokkal nehezebb lelkileg, hogy az eü közellenség lett, hogy mindenki szid"

Tanárként dettó...

2023. júl. 27. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!