Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Óbudai Egyetem, Bánki gépészmé...

Óbudai Egyetem, Bánki gépészmérnöki kar vélemények?

Figyelt kérdés
BME-n sajna nincs olyan specializáció ami kimondottan autókkal foglalkozna, mivel ott a járműmérnök amire nem jelentkeztem :( . Óbudain viszont leginkább a járműtechnikai specializációs részről lennék kíváncsi véleményekre akik odajártak , lehetőleg azoktól.
2023. jún. 21. 10:06
 1/7 anonim ***** válasza:
9%
Jó.
2023. jún. 26. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ott végeztem. Használható tudást alig elvétve adott, max valami szervizbe lehet ezzel a szakriánnyal elmenni, de oda meg rohadt nehéz bekerülni-én se tudtam 1 percet a szakirányomban dolgozni, pedig nem vagyok hülye, angolul is jól beszélek... Bánkin cad-cam-cnc szakirány az egyetlen, amit van értelme megcsinálni. Persze a legrohadékabb tanárok azon vannak, akik azon lesznek, hogy csússzál.
2023. júl. 17. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, a cad-cam-cnc az pedig tulajdonképpen megegyezik egy géptervező szakiránnyal nem?
2023. júl. 18. 16:27
 4/7 anonim ***** válasza:
#3: Már ugyan miért lenne ez a két szakirány lényegében megegyező? Ha egy kicsit belegondolsz, az egyik egy gyártástechnológia, azaz a gyártási folyamatról szól, míg a másik a végtermékről.
2023. júl. 19. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem, a cad cam cnc irányon gyártástechnológiát tanulsz, modellezel solid edgeben, stb. Azt tanulod meg, hogyan tervezd meg egy alkatrész legyártását, hogy programozz be egy cnc gépet, gépműhelyben akár kezelhetsz is modern, és régi típusú gépeket.


Géptervezőn meg magát az alkatrészt tervezed meg, nem foglalkozol a szerzsámgépekkel. Ennélfogva sokkal elméletibb, az előző az gyakorlatiasabb tudást ad.

2023. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem jó.
2023. júl. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
És én is hiába végeztem a járműves irányon, mégis gyártástechnológiával és géptervezéssel foglalkozom, úgyhogy azt a tudást melóhelyen kellett felvennem még pluszban...
2023. júl. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!