Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet hogy igazuk van a...

Lehet hogy igazuk van a körülöttem lévő embereknek? Vegyészmérnöknek kéne inkább tanulnom?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen kémia faktos voltam, leérettségiztem kémiából emelt szinten egész jól sikerült. Azonban kicsit elpártoltam a kémiától mégis, mert ráuntam kissé. Most is tetszik még, szerettem kitartottam mellette. Csak úgy éreztem inkább most a fizika és a mérnöki tudományok felé mennék el. De a körülöttem lévő emberek kicsit úgy érzik rosszul döntöttem és nekem a vegyész/vegyészmérnök szakon kéne folytatnom, abban lennék igazán tehetséges, az állna kezemre. És tulajdonképpen ezen is gondolkodtam, hogy lehet hogy igaz. Most a mechatronikai mérnökit jelöltem meg, szakleírás alapján nagyon tetszett, és úgy éreztem azt akarom, viszont a vegyészet sem hangzik rosszul. Néztem mindenfajta statisztikát és ezek segítettek ehhez a döntésemhez. De a kémiát is nagyon kitartóan csináltam, rengeteg munkát tettem bele, kedveltem azt is a tanulmányaim során.

2023. jún. 24. 14:14
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Azt csináld, amiben a munka jellege jobban tetszene, ne a középiskolai tantárgyakra alapozz.
2023. jún. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Neked kell eldöntened. Egyébként keress rá a bionika specializációra a mechatronikán belül. Ennyi alapján lehet érdekes lenne számodra, bár azért az nem éppen vegyészet.


Ja és nagyon sok sikert meg kitartást, ezek mind a legnehezebb szakok közt vannak. Legalábbi szerintem a top 10-ben benne vannak ezek.

2023. jún. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
78%
Hát a mechatro sztem jóval keresettebb.
2023. jún. 24. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
83%

Vegyészmérnök igazából egy sokoldalú szakma. Ugyanúgy közös mérnöki tárgyak vannak mint más mérnök szakokon is (áramlástan, matek, fizika, termodinamika, ábrázolás géptan, folyamatirányítás), csak mellette a fő profilja a képzésnek az, hogy anyagátalakulással járó műveleteket tudj ipari méretekben alkalmazni (rektifikáció, lepárlás, stb...).

Vegyészmérnök ismerőseim közül sokan vannak akik nem vegyipari munkát végeznek hanem egyéb más feladatkörben vannak. Annyi hogy Magyarországon nem igazán nagy a vegyipar, lehet a mechatro valóban keresettebb mérlegeld azt mi vonz jobban. Éhenhalni egyikkel sem fogsz.

2023. jún. 25. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
78%

Én vegyészmérnök hallgató vagyok. Az én szakomról egészen reális képet ad az előző válaszoló.


A kémia alapszak az kimondottan a laboratóriumi munkára készít. Sokkal mélyebben foglalkoznak az elmélettel, több a laborjuk is. Az ipari berendezésekről, folyamatokról viszont nem igazán tanulnak, ők mindent kicsiben valósítanak meg. Nem is a termék előállítás az ő elsődleges céljuk, hanem a kutatás, az új rekació-mechanizmusok, ilyen-olyan anyagok felfedezése.


A mechatrós mérnök az egy igen más irányzat. Valóban keresettebbek és valamivel nagyobb esély van a magas fizetésre, de én semmiképpen nem csinálnám. Ők főleg áramkörökkel, elektronikával, szenzorokkal, robotikával stb. foglalkoznak. Ha szereted ezeket, akkor tényleg ajánlom, de ha nem, akkor hatalmas szenvedés lesz.

2023. jún. 25. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hát, sokan mondják hogy vegyészmérnöknek jobban elképzelnének. És nem értik miért így döntöttem. És én mindig mondom viccből hogy még átmehetek vegyészmérnökire, újrakezdhetem majd ott is. Erre csak annyit mondanak, hogy ez is előfordulhat. Egyébként az is érdekelne igen, de majd kiderül szeptemberi félévben tetszik e a mechatro, avagy sem.
2023. jún. 25. 18:49
 7/10 A kérdező kommentje:
Azonban nekem nagyon tetszett a szakleírás alapján a mechatronika is
2023. jún. 25. 18:49
 8/10 anonim ***** válasza:
79%
Felnottkent meg kell tanulni hogy nem mások véleménye alapján döntünk max kikerjuk a velemenyuket.
2023. jún. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen, nem az ő véleményük alapján akarok persze.
2023. jún. 26. 10:48
 10/10 anonim ***** válasza:
79%

Pontosan! Az, hogy ki minek képzel el, az egy dolog. Az meg, hogy te mit akarsz, a másik. Értelemszerűen te életed, te döntésed.


A mechatronika, gépészmérnök nagyon jó szakok. Mechatronika főleg. A villamosmérnök az ami az abszolút jolly joker. Azzal majdnem mindenhova el lehet menni. Gyártástámogatás, géptervezés, mikrochipek, robotika, automatizálás, kutatás-fejlesztés, rádiótechnika, stb.

A vegyészet itthon nem egy nagy ipar, nem erről ismert Magyarország. De petrolkémiával lehet ám keresni bőven.


Mechatronikásként nem lesz gondod megélhetésben. Viszont inkább a villamosmérnökit javasolnám a mecha helyett. Azzal sokkal nagyobb rálátásod lenne a területre. Persze ha mecha, akkor mecha.


Hajrá!

2023. jún. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!