Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Műszaki menedzser BSc után...

Műszaki menedzser BSc után gépészmérnök BSc vagy MSc az ideálisabb számomra? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Műszaki Menedzser alapképzés elvégzése után érdemesebb lenne-e még egy gépészmérnök alapképzést is elvégezni, hogy biztosan meglegyenek az alapok, vagy már érdemesebb lenne a gépészmérnök mesterképzésre jelentkezni?


Elvileg mesterképzésre jelentkezésnél kreditelismeréssel nagyjából meglenne minden szükséges alap tárgy a jelentkezéshez, tervezem is, hogy benyújtom egy előzetes kreditelismeréses eljárásra, és ha valamit még kéne akkor szabadon választhatóként még felvennék a hátralévő műmen alapképzésem alatt még.


Viszont az is megfontolandó, hogy attól még, hogy meglenne a szükséges kreditem a tárgycsoportokból a felvételihez, attól még lehet, hogy akkora hátránnyal indulnék a mesterképzésen, hogy érdemesebb lenne inkább még egy alapképzést elvégezni, ami elvileg szintén egy kreditelismeréssel lerövidülne valamennyivel.


Gyakornokként jöttem rá, hogy gyártás támogató mérnöki pozíciókban szeretnék tevékenykedni a jövőben is, és ehhez nagy előny lehetne egy gépészmérnöki diploma, a jelenlegi műmen diploma mellé majd.

Érdekelne a meglátásotok.



2023. jún. 25. 14:17
A kérdező szavazást indított:
Gépészmérnök alapképzés (BSc)
Gépészmérnök mesterképzés (Msc)
12 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Azt jól látod sztem, hogy eg, kifejezetten mérnöki papir nem ártana, sőt kifejezetten jó lenne. Sokan csinaljak ezt a párost, de inkább úgy hogy gépész alap és menedzser msc

.

2023. jún. 26. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben gépész Msc-re mennék. Kár lenne időt tölteni a Bsc-vel, ha már a kreiditeid nagyjarésze adott.

Az Msc pedig amúgy is lassan "kötelező" lesz.


Sok sikert!

2023. jún. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
27%
Erre a büfé bsc-re mindenképp csinálj valami értelmeset.
2023. jún. 30. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elvégezhető a gépész MSc ilyen alapképzéssel is, nyílván azért többet kell belefektetni, mint ha azonos képzésről érkeznél. A kérdés viszont az, hogy mit szeretnél elérni vele. Ha mérnökként elhelyezkedni, akkor lehet, hogy hiányozni fognak a stabil alapok, nem is tudásilag, inkább szemléletileg. Viszont több idő még egy alapképzés, ez tény. Emiatt azt mondom, hogy arra is érdemes ránézni, hogy ha felvesznek gépész BSc-re, akkor ott el tudsz-e fogadtatni tárgyakat, a maradék tárgyakat összébb rakni és ezzel tudnál-e spórolni a képzési időn. Ez leginkább ugye az egymásra épüléseken dől el, például anyagszerkezettanra több minden épül, ami úgy tudom, hogy műszaki menedzseren egybe van vonva a polimerrel, így azt kétlem, hogy el lehetne fogadtatni.

A másik (bár ugyancsak az a kérdés az alapja, hogy merre szeretnél menni) a specializációk kérdése. Mesteren egyből kell választani, bele látsz eléggé a témába ahhoz, hogy a hozzád legközleállóbbat válaszd?

Szerintem nem tudsz rossz döntést hozni, de neki kell ülni végiggondolni a céljaidat (ez amúgy is hasznos ebben az időszakban) és hosszú távra gondolva dönteni.

Sok sikert és írd majd meg, hogy mi lett a döntés:)

2023. júl. 2. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem veszel pár plusz gépész tárgyat a sok esetben felesleges választhatóak helyett? Aztán akkor máris jobb lehetsz a bemeneti követelmények tekintetében. Plusz Msc-n is lehet, hogy kevesebbet kell pótolni.
2023. júl. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Nyugodtan menj msc-re ismerős ugyanígy csinálta műmen bsc-ről ment gépész msc-re semmi probléma nem volt vele.
2023. júl. 3. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majdnemhogy mindegy, de akkor már nyilván inkább az msc. Rokonomnak mindkettőből bsc van, és logisztikában dolgozik, nagyon jól keres, senior pozícióba került kb 9 év után.
2023. júl. 17. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

#1 Igen, ismerősöktől is ezt hallottam, hogy a műmen MSc-t szokták a mérnöki BSc után csinálni általában. Köszi a választ!


#2 Köszönöm a hasznos válaszod és kedves szavaid!


#3 Semelyik műszaki képzés sem büfé szak. Válaszod számomra semennyire sem volt hasznos.


#4 Köszönöm szépen a válaszod. BSc választása esetén ahogy néztem a 3,5 éves képzést 2-2,5 év alatt eltudnám végezni tárgyelismerésekkel. Szóval időben kb a BSc és az MSc is hasonló lenne, annyi különbséggel, hogy a BSc kicsit lazább lenne óraszám/félév tekintetében.

Specializáció választásában szerintem nem lenne problémám.

Még nem vagyok most döntési helyzetben, a jelenlegi képzésem bő felénél tartok, de köszönöm szépen érdeklődésed!


#5 Szabadon választhatóként csak gépészes tárgyakat veszek fel, ahogy írtad te is. Felesleges tárgyaknak semmi értelme. Köszi a válaszod!


#6 Köszönöm. Jó hallani, hogy mások is sikeresek voltak ezzel a tanulmányi/pályaválasztási úttal.


#7 Szuper, ezt is jó hallani. Igazából az MSc-nél már csak az jobb, ha valaki sok év munkatapasztalatot tud szerezni az adott területen. Én is ezt próbálom csinálni, már egyetem alatt gyakornokként. Köszönöm.

2023. júl. 26. 19:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!