Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha felvesznek egyetemre, de...

Ha felvesznek egyetemre, de kollégiumba nem akkor adhatok be pótfelvételit, hogy a sorrendben hátrébb lévő (helyi) egyetemre járhassak?

Figyelt kérdés
Nagy rá az esély hogy felvesznek az első helyen jelölt egyetemre viszont arra is nagy esélyt látok, hogy kollégiumba viszont nem fognak az alapján amit eddig hallottam. Hátrébb viszont megjelöltem olyan egyetemet is ami a városban van ahol élek. (sorrendmódosítás nincs)

2023. júl. 12. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A pótfelvételi eljárásban csak az vehet részt, akit a normál eljárásban sehová sem vettek fel (vagy azért, mert az általa megjelölt helyekre nem volt elég a pontja, vagy azért, mert egyáltalán nem felvételizett sehová).

Tehát ha felvesznek a rendes eljárásban, akkor a pótfelvételin nem vehetsz részt.

2023. júl. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Még ma éjfélig tudsz jelentkezési helyet törölni (akkor is ha már nincs sorrend-módosításra lehetőséged), így ha kitörlöd az első helyen lévő szakot, akkor a jelenleg második helyen lévő kerül előre és oda fognak felvenni (ha lesz elég pontod).
2023. júl. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
31%
Miért ne vennének fel koliba?
2023. júl. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Törölni vagy módosítani nem szerettem volna mert azért jó lenne megpróbálni bejutni.


Koliba meg azért nem hiszem, hogy bejutok, mert szociális alapon vesznek fel oda elsőéveseket tudtommal és ahogy nézegettem a távolságon kívül másra nem sok pont járna.

2023. júl. 13. 10:36
 5/7 anonim ***** válasza:
31%
Melyik kar, melyik koli?
2023. júl. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

bme-vik mernokinfo

Schönherz Kollegium tartozik oda ugy tudom

2023. júl. 14. 01:17
 7/7 anonim ***** válasza:
51%
Akkor nézz utána az infóknak jobban, mert nem csak szociális alapon vesznek fel
2023. júl. 14. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!