Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Lehet az (előírt) 5. választot...

Lehet az (előírt) 5. választott tantárgy egyben az érettségi tantárgy amit az egyetem figyel?

Figyelt kérdés
Tehát, megvannak az alap tantárgyak (matek, magyar, töri, angol) de az 5. tantárgyam nincs meg. Egyetemre feltétel az emelt kémia és biosz érettségi. Választhatom az emelt bioszt 5. választott tantárgynak ami egyben a figyelt érettségi tantárgyam is? Vagy feltétlen kell érettségiznem valami más tantárgyból, pl infó? Lehet ez egyértelmű, de inkább megkérdezem :D

2023. júl. 13. 15:10
A kérdező szavazást indított:
igen, lehet
nem, más tantárgy kell választott 5. tantárgynak
15 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
95%
A biológia is egy tantárgy, miért ne választhatnád? :D
2023. júl. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
27%

Lehet, de nem biztos hogy érdemes.

Szerintem jobban jársz ha egy könnyű közepet csinálsz 5. tárgyként, mert emelten nehezebb jó százalékot elérni és ugye (ha nem duplázol) tanulmányi pontoknál, az érettségi átlagba, az 5. tárgy is beleszámít. Közép etikán/infón azért relatíve egyszerű 90% fölötti eredményt elérni, míg emelt bioszon (ami ugye ráadásul sokak szerint jövőre nehezebb is lesz mint az eddigiek) sokan annak is örülnek ha a 80%-ot sikerül írniuk.

Persze ez csak kb 3-4 plusz pontot jelentene, de nem egyszer előfordult már, hogy valakinek 1 ponton múlt az orvosi, úgyhogy szerintem érdemes átgondolni.

2023. júl. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
14%

Lehet, hogy én nem értem a kérdést?

Mert ha az egyetem emelt bioszt ÉS kémiát ír elő (figyel), akkor ezekből kell ilyen szintű érettségit tenni a jelentkezőnek, különben nem kerülHET be.

Egyébként nagyon rég úgy volt, hogy aki pl. biológiából és kémiából (vagy kémiából és fizikából) érettségizett, az menetesült a nyelvi érettségi alól, mert több érettségi tárgya lett volna, mint a "többieknek" (akiknek pl. magyar és töri kellett).

Remélem segítettem a válaszommal.

2023. júl. 14. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
14%
Mi az, hogy választhatod-e? Ha egyszer az egyetem előírja, akkor nem is tehetsz mást! Sőt, még kémiából is fogsz érettségizni! Döbbenten nem értem, hogy a biológiát te mért nem tekinted éppúgy tantárgynak, mint az infót! Biztos orvosi egyetemre akarsz te menni????
2023. júl. 14. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%

"Mert ha az egyetem emelt bioszt ÉS kémiát ír elő (figyel), akkor ezekből kell ilyen szintű érettségit tenni a jelentkezőnek, különben nem kerülHET be."

Senki se mondta, hogy nem fogja letenni a két kötelező emeltet, amit az egyetem előír. De, ahogy a második válaszban is írtam, ha nem duplázik és minél több pontot akar szerezni, akkor érdemes mérlegelni, hogy pluszba csináljon-e még egy könnyű közepet (akár pl egy előrehozott infot), amit az emelt helyett be tud számíttatni a tanulmányi pontokhoz, az érettségi átlagba 5. tárgyként. Ettől függetlenül persze az érettségi pontokhoz az emelt biosz-kémia fog számítani, de simán lehet, hogy az így megszerzett plusz 3-4 tanulmányi pont miatt sikerül végül elsőre bejutnia.

Azért is érdemes ezt átgondolni, mert az érettségi bizonyítványon (és ezzel együtt a tanulmányi pontokon) utólag nem lehet javítani. Így ha esetleg elsőre nagyon elrontja az emelteket és más választhatót nem csinált középiskola alatt, ezáltal első évben lecsúszik az egyetemről és később ismétlő érettségit kell tennie, akkor hiába javít akár 50%-ot az emelteken, a tanulmányi pontokhoz továbbra is a rosszabb eredmény fog számítani, mert az van a bizonyítványában.

2023. júl. 14. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!