Milyen az Elte Btk?

Figyelt kérdés

Mennyire nehéz elvégezni ott egy alapképzést?

Idei jelentkezőkhöz szólnék, mennyi pontotok van és milyen szakra adtátok be a jelentkezést?

Én szabadbölcsészre és 458 pontom van. Gondolom , hogy ez elég , de azért mégis félek egy

Kicsit a jövő heti ponthatár húzástól..:(



2023. júl. 18. 17:34
1 2
 11/12 anonim válasza:

Én tavaly jelentkeztem anglisztikára 396 ponttal. Engem mindig is a nyelvek érdekeltek, szóval mindenképp ilyen téren tanultam volna tovább. Most ezért hülye lennék? :D Igaz, tanultam volna inkább valami olyat, amit utálok, azzal sokkal jobban járnék...

Arról rengeteget tudnék mesélni én is, milyen megjegyzéseket kapok végzős korom óta. Ha szóba kerül, hogy BTK-n tanulok, minden második válasz az "hehe sajtburger menüt kérek". A kétszázmilliomodik mekis megjegyzés után már visszaszólni sem akarok, csak ráhagyom. De ha megemlítem, hogy angol szak, akkor arra már azt szokták mondani, hogy az mondjuk tök jó. De a múltkor megkaptam, hogy miért vagyok büszke arra hogy bölcsész vagyok? Olyan értelemben nem vagyok rá büszke, hogy mindenkinek ezzel dicsekedjek, de most ezt komolyan szégyellnem kéne?

2023. júl. 28. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%
11.: eleinte nekem is rosszul esett a sok negatív megjegyzés, ma már tökre örülök, hogy azt tanultam/tanulom, amit szeretnék. (én is nyelvszakot végeztem, most pszichológián vagyok) Közben sokan szenvednek egy szakon, amit csak a szülői elvárások miatt választottak, vagy azért, mert sok pénzt lehet vele keresni, de egyébként nem szeretik. Én örülök, hogy hivatást választottam magamnak, amit szívesen csinálok majd évtizedeken keresztül.
2023. júl. 30. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!