Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi tanár fog felmondani...

Mennyi tanár fog felmondani Magyarországon?

Figyelt kérdés

2023. júl. 27. 10:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
88%
Sok. Nálunk még a viszonylag jó helyzetben levő katolikus suliból is elmentek (eddig hatan)
2023. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
35%
12 146,7 darab egészen pontosan
2023. júl. 27. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%

Csak azok fognak bent maradni, akiknek nincs más választásuk vagy van egy gazdag házastársuk és nem kell a pénz miatt aggódniuk. Tehát lesznek a fásult, kiégett, éhező tanárok és a plázacica hobbitanárok. Egyik sem fogja túlzottan komolyan venni a munkáját, mert nincs miért.


Én tanárnak készülök, de vállalkozásban fogom csinálni. Azt javaslom a felnövekvő generációknak, hogy nagyon gyorsan kezdjen el mindenki önfejleszteni, mert a közoktatástól semmit nem fognak kapni.

2023. júl. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
92%
Remélem sok, mert máshogy nem lesz változás.
2023. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
81%

A legújabb források szerint eddig 2 ezren mondtak fel.

Majd jön még egy nagyobb hullám pár hét múlva (amikor alá kellene írni az új munkaviszonyt - addig nem is igazán van értelme felmondani mert csak hamarabb lesznek munkanélküliek).


De talán nem is az a lényeg, hogy hányan mondanak fel, hanem hogy hány helyre keresnek pedagógust. Ez is nagyon beszédes lesz majd.

Jelenleg ha a közszolgállás weboldalára annyit írunk be, hogy "pedagógus" 1200 találatot fog kiadni. Tanítóra közel ezret. Tanár-ra 2100 találat.

2023. júl. 27. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
81%
Recepciós vagyok egy irodaházban, épp keresnek új kollégát a csapatba. Nem egy tanár jelentkezett :D
2023. júl. 27. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Az én sulimban 52 tanár volt. 8-an adták be a felmondásukat. Egy nyugdíjba ment, négyen másik iskolába mentek át és hárman elhagyták a tanárságot. Most egy matektanár és egy informatika tanár keresnek. De állítólag senkinek jelentkezik. Pedig egy 11. kerületi jónak mondható gimnáziumról van szó.
2023. júl. 27. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 DominikX ***** válasza:
58%

Amúgy a 260-300K nettó tényleg annyira rossznak számít? Szerintem Magyarország lakosságának fele nem keres annyit.

A tanárok helyzete természetesen katasztrófális, de nem a fizetés a legrosszabb.

2023. júl. 27. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
74%
Elég sok. Ilyenkor áldom magam, hogy még időben otthagytam a tanárképzést, pedig amikor így döntöttem, még szó sem volt státusztörvényről.
2023. júl. 27. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
88%

8-as, az ország keleti részében nem számít annyira rossznak.

A fővárosban nevetséges.

De ez a kisebbik baj. A közutálat, amit generáltak ellenük, az a fő gond.

Meg az, hogy most már délután 4-ig bent ül minden tanár. Eddig úgy volt, hogy tanított 20-24 órát, aztán volt másodállása, délután magántanítványok. Ezzel összeadva a bértábla elviselhető volt. Most viszont bért nem emelnek, azt csak ígérgetik, viszont a terheiket tovább növelik. Napi 12 órát dolgozni ennyi pénzért már nem annyira buli.

2023. júl. 27. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!