Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyi tanár fog felmondani...

Mennyi tanár fog felmondani Magyarországon?

Figyelt kérdés

2023. júl. 27. 10:32
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
85%
8. Ja ennyit keresnek? :O Én irodában keresek 260-at Pesten, de ezt is csak ettől a hónaptól kezdve, azelőtt 230 volt. Mondjuk én 8 és fél órát vagyok bent és hazamegyek és vége, a tanárok meg felkészülnek, dolgozatot javítanak, stb.
2023. júl. 27. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
88%

8-10-11:

Egy ismerősöm mesélte:

30 év munkaviszonnyal, szakvizsgával, diplomával, ped2-es kategóriában nettó 290-et keres.


Namármost... ez a fizetés átlagos a fővárosban egy titkárnál. Csakhogy a titkár nem tanul 4-6 évet az egyetemen és a felelőssége is más irányú.

A másik pedig az, hogy ha lojális vagy egy multinál titkárként és jól végzed a munkádat akkor biztos, hogy 5 év múlva már majdnem fél milliós fizetésed lesz. Ritka a jó titkár így értékelik majd ha megfognak.

A jó tanár pedig hiába jó, nem nől csak emiatt a fizetése.

2023. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
8%
Szerintem nem sokan. A hangos kisebbség hisztériázik majd egy sort, azzal tele lesz a sajtó, de amúgy folyik tovább az oktatás.
2023. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
82%

"Amúgy a 260-300K nettó tényleg annyira rossznak számít?"


Mihez képest számít rossznak? Nettó 260 majdnem 10 év gyakorlattal és 2 mesterdiplomával, nyelvvizsgákkal szerintem igen. Rossznak számít.


Az, hogy az ország fele ennyit keres, az az alacsony képzettségi aránynak köszönhető: "Az Eurostat friss adatai szerint a 25-34 éves magyar fiatalok 31,9 százaléka rendelkezett felsőfokú végzettséggel 2022-ben."

[link]

2023. júl. 28. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
66%

"Szerintem nem sokan. A hangos kisebbség hisztériázik majd egy sort, azzal tele lesz a sajtó, de amúgy folyik tovább az oktatás."


Oktatás már egy ideje nem, színvonalasan. Szinte csak gyermekmegőrzés. De ez a szülők javarészét nem is érdekli sajnos... A lényeg, hogy legyen hova lepasszolni a gyereket. Aki többet akar, az már régóta fizeti a magánórákat.

2023. júl. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, van két iskolás gyerekem, és érdekel, hogy az oktatás színvonala a béka segge alatt van. Szerinted mit tehetnék ellene?

Be szoktam menni beszélgetni a tanárokkal, de mit érek el vele? Jobban megutálja a gyerekemet, helikopter szülőnek tart stb, de attól jobban nem fog tanítani.

Szoktam otthon korrepetálni a gyerekeimet, de ez nem az én dolgom lenne, és a gyerek nem is szívesen fogadja el a szülőt egy ilyen szerepben. Este 6-kor már nem tanulni akar az anyjával, hanem beszélgetni, játszani stb.

Szóval szívesen várnám az ötleteidet, hogy én mint szülő mégis mit tudnék csinálni a kialakult helyzettel szemben.

2023. júl. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
73%

16


Egyedül szerintem nem sok mindent... Talán, ha a szülői munkaközösség összefog. Van olyan iskola is, ahol befizetett alapítványi pénzből próbálják a tanárok fizetését kiegészíteni, hogy egy picit jobban motiválják. Talán még ez is olcsóbbra jön ki, mint a magánóra.

Amúgy sokszor az is jól esik az embernek, ha csak szimplán megköszönik a munkáját.


Hozzám nem szoktak a szülők jönni (felnőtteket tanítok), de egy kollégától (akik kicsikkel vannak) se hallottam még sose, hogy rossz néven vette, ha egy szülő érdeklődik a gyereke felől. Erre vannak hivatalos sávok is, fogadóórák, ahol ezt meg lehet tenni.


Összességében egyébként én azt látom, hogy itt csak az segítene, ha egy országos szintű összefogás lenne. Mert olyan is van, hogy hiába szeretne a tanár jobban tanítani, ha muszáj a tananyaghoz ragaszkodni, plusz zsúfolt az osztály, sok az adminisztráció és nincs idő sose semmire és senkire se igazán. Alapjaiban rossz az egész felállás...

Ha én a tananyaghoz ragaszkodtam volna, akkor nem hinném, hogy haladunk volna (mint mondtam felnőttek, és ebből kifolyólag "szabadabb" vagyok). Pláne úgy, hogy a tárgyi és szoftveres feltételek nincsenek biztosítva, illetve se tankönyv, se módszertan, se semmi... Mindig úgy megyek be, hogy "na ma vajon melyik öreg gép fog lefagyni". 2023.

2023. júl. 29. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
91%

Nem azt tartom megoldásnak, hogy a szülők dobják össze a tanárok fizetését. A közoktatás az állam feladata, és elég sok adót fizetünk.

Ennyi erővel fizessünk mi mindent, oké, de akkor ne fizessünk adót.

Én eleinte elég sokat be szoktam menni a suliba, mivel tudom, hogy problémás a gyerekem. Nem számonkérni, vádaskodni, hanem azért, hogy tudjam, hogy mi van a gyerekkel, hogy tudjunk együtt nevelni a tanárokkal. Igaz, elismerem, ha minden szülő bemászkálna, a tanárnak csak erre menne el napi 8 órája. Viszont nem minden gyerek problémás. De hallottam vissza, hogy nem igazán veszik jó néven, hogy bementem. Az ofő is folyton mondogatja a fiamnak, hogy anyád folyton bemászkál a suliba. Úgyhogy már nem megyek be. Pl. év végén a gyerekem éves témazárója 4-es lett nyelvtanból, és nagyon örültem neki. Tényleg szívesen megnéztem volna, hogy milyen kérdések voltak, és hogy teljesített a gyerek. De aztán nem mentem be inkább, mert tuti támadásnak vélte volna a tanár, ha bemegyek egy 4-es doga miatt.

2023. júl. 30. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Azok mondanak fel, akik máshol is ahol rosszak a körülmények. Akik életrevalók, meg tudják állni a helyüket máshol. Az öreg régenmindenjobbvót Marinénik meg akik a számítógépet se tudják bekapcsolni meg maradnak és szidják azokat akik otthagyják a sz@rt.
2023. júl. 31. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18


Én sem tartom megoldásnak ezt, nyilván az államnak kellene ezt rendeznie. Dehát.


Fogadóórán tudsz kérdezni, ezt az iskolában megmondják, hogy mikor van.

Bár a dolgozatot nem értem pontosan, ezt ki szokták osztani a gyerekeknek.

2023. aug. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!