Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 12 ingyenes allami felevem...

12 ingyenes allami felevem van akkor is, ha csak alapkepzest teszek es mondjuk mindig megbukok?

Figyelt kérdés

Nem fogok valoszinuleg, de tudom h ez az alap-mesterre van kiszolva igy. Ha en csak alapkepzes rakok, akkor arra van masik szabaly? Vagy 12 felevig csusztathatom ,csavarhatom?

Remelem erted, aki olvasod:D


2023. aug. 2. 22:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy értem. xD


Minden félév, amit megcsinálsz, elvon egyet a 12 félévből. Akár alap-, akár mesterszak. Ha félévet ismételsz, az is elvesz az ingyenes félévekből.

2023. aug. 2. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amíg ki nem meríted a 12 féléves kereted.
2023. aug. 2. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Ah koszonom, akkor kb minden felevemet megismetelhetem alapkepzesen :d szep estet nektek!
2023. aug. 2. 22:59
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod megismételni minden féléved állami ösztöndíjasként mert a képzési időt csak 2 szemeszterrel lépheted túl, utána bukod a támogatást. Szóval 7 szemeszteres képzés esetén a 8-9. még ingyenes a 10.-re meg átsorolnak önköltségesre hiába vagy még benne a 12 szemeszterben.


Plusz az utolsó 2 vizsgált aktív szemeszterben el kell érni a 30 kreditet különben ugyanúgy bukod a támogatást (szóval ha ősszel 10 kreditet teljesítesz tavasszal meg 15-öt akkor már az első évben oda az ösztöndíj) és ugyanúgy év végén nézik a súlyozott átlagot, ha nem éred el amit az egyetem meghatározott akkor szintén átraknak önköltségesre.


Úgyhogy ez nem igaz hogy úgy csúsztatod, csavarod ahogy akarod, az egyetemről akkor raknak ki ha a képzési idő dupláját is meghaladod, az állami ösztöndíjt viszont sokkal hamarabb elbukod.

2023. aug. 2. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ahh vegre minden vilagos! Koszonoom!
2023. aug. 3. 01:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!