Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BME TTK-n milyen felvételi...

BME TTK-n milyen felvételi pontot kell elérni körülbelül kollégiumi férőhelyhez?

Figyelt kérdés

Szociális alapon valószínűleg elúszott, hiába lakom több, mint 200 km-re. Az anyagi helyzet miatt valószínűleg még mínuszba is kerülnék, pedig csak ketten vagyunk anyukámmal és annyira jól azért nem keres, hogy albérletet/szobát tudjon fizetni nekem.

Így maradt a felvételi pontszámom, ami elég jó lett, de nem annyira, hogy életbiztosításnak érezzem.



2023. aug. 4. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Figyelj ha jó anyagi körülmények között élsz akkor miért vennéd el a lehetőséget azoktól a diáktársaidtól akik valóban rá vannak szorulva a kollégiumra? Nem véletlenül nem a távolság az elsődleges szempont hanem az anyagi helyzet. Kicsit több empátiát mutathatnál az embertársaid iránt! Nekem is át kellett utaznom fél Budát, mert Óbudán van saját lakásom, emiatt napi szinten 30-40 percet töltöttem 1 utazással de eszem ágába nem jutott volna kollégiumba költözni és kitúrni másokat akiknek tényleg létfontosságú.


23/L

2023. aug. 4. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Ne hallgass az 1esre.


20 embert vesznek fel tanulmányi alapon. Olyan 460-470 körülre tippelnék. Előző őszi félévben mindenki bejutott a koliba aki jelentkezett.


De ha nem vesznek fel akkor se aggódj, mivel tavaszi félévre bekerülhetsz tanulmányi és közösségi alapon is. Szóval járj el aktívan programokra, legyen jó a tanulmányi eredményed és bejutsz. BMEn arányosan nekünk van a legtöbb férőhelyünk.

2023. aug. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A koliban nagyon kevesen gondolkoznak úgy, mint az első válaszoló, a koli nem csak lakóhely, hanen gyűjtőhelye a legtöbb közösségnek, szakkolinak, sokkal könnyebb bent maradni hajnalig a csapattal, ha ott is alszol. Nem véletlenül veszik fel a legtöbb embert tanulmányi alapon a későbbi félévekben.
2023. aug. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1-es, 145 ezer forint/fő felett már pontot vonnak le és azt te is beláthatod, hogy mondjuk 350 ezer forintból lehetetlen fent tartani 2 lakást vagy egy lakást és egy szobát. Az ingázás se 30-40 perc (középiskolában utaztam annyit, ne dramatizáljuk már túl) tömegközlekedés lenne, hanem több, mint 2 óra vonat + helyi tömegközlekedés egy irányba. Óbuda és többszáz km között van különbség bőven.


2-es, köszi a választ! Igen, láttam, hogy tavaly mindenkit felvettek, ha nem lenne egy teljesen új szak a karon, nem is aggódnék különösebben, de így, hogy idén kétszer annyi gólya van, megijedtem kicsit. Végülis a koliban nem terem hirtelen több szoba és feltételezem, hogy a többi szakon se lettek kevesebben. Ha nem kerülök be, valószínűleg magánkoli lesz a megoldás és másodévesként majd próbálkozom mégegyszer.

2023. aug. 6. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!