Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Gazdasági Egyetemről...

Budapesti Gazdasági Egyetemről vélemények? Sajnos a Corvinus nem sikerült, pótfelvételin beadtam a BGE-re, de vagy újrafelvételizek a Corvinusra vagy átvetetem magam. Jöhet Corvinusról is vélemény :)

Figyelt kérdés
2023. aug. 5. 13:13
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
BGE-ről a Corvinusra nem fognak átvenni, max csak önköltségesre.
2023. aug. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:
BGE-t is önköltségesre írtam be. Újra felvételizni emelt matekból és töriből már nem lenne időm, sem kapacitásom.
2023. aug. 5. 13:22
 3/25 anonim ***** válasza:
86%
Miért akarnál átmenni a korvóra? Az sem jobb. Jártam mindkét helyre. Mindenhol vannak szuper tanárok, meg hülyék is. A cégek szeretik a BGE-t is. Teljesen jó a BGE.
2023. aug. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Nyilván nem lehet mások véleményére adni míg nem járok oda, de úgy olvastam hogy a BGE "gagyi", holott nem hiszem hogy az lenne. Pénzügy és számvitelre jelentkeztem. A korvó (tetszik ez a megnevezés) :)) volt az álmom, de sajnos nem sikerült a két vizsga ahogy szerettem volna. 3-as szívesen hallgatom mindkét helyről a véleményedet, és hogy a cégek kapkodnak-e a BGE-sek után.
2023. aug. 5. 15:41
 5/25 anonim ***** válasza:
83%
Nekem olyan rossz tapasztalatom van Corvinuson végzettekkel, hogy annál bármi jobb. Szvitel mesteres után egész napokat javítottam a könyvelést.
2023. aug. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
84%

Hát nem tudom, milyen "álom" a korvó, de a világranglistán az 1201-1500. helyen áll, ami a béka segge alatt helyezés: [link]


Azt se tudom, Erasmusra egyáltalán lehet-e onnan menni a jövőben...


A BGE sem egy csúcsképzés. De. A PSZF (Pénzügyi és Számviteli Főiskola, annak a karnak az elődje, ahova most jársz), mindig is az ország #1 pénzügyi főiskolája volt, a fél gazdasági elit szó szerint ott végzett. Jó és elismert képzés, jó szakembereket képeznek ott. Olvass néha vezetői híreket (bankvezér kinevezéseket stb.), rengetegszer fogsz találkozni a BGE/PSZF nevével. Nem rossz a korvó képzése sem, még az is lehet, hogy hajszálnyival talán jobb is (ezt nem tudom megítélni), a korvó legfőbb előnye talán az, hogy kicsit jobb diákok járnak oda (mivel magasabb a pontszám), és ennek van egy kis hatása az oktatás színvonalára is. De a BGE semmiképpen sem "gagyi".


A BGE-ről is elmehetsz

- OTDK-ra

- szakmai versenyekre

- Big4-hoz vagy bármilyen nagyobb céghez gyakornoknak

- Erasmussal külföldre

- Utána ELTE vagy Corvinus Pénzügy mesterszakra

- ... vagy akár külföldi mesterszakra.


Most tényleg őszintén, szerinted ha jó tanuló vagy, esetleg van valami diákverseny eredményed is, multinál voltál gyakornok 1-2 évig, voltál kint külföldön fél-egy évet ösztöndíjon, vagy akár mesterszakon...


... akkor érdekelni fog bárkit, hogy te a BGE-re jártál és nem a Corvinusra?

2023. aug. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:
Ezt nem gondoltam volna. Azt tartják ugye a non plus ultra gazdasági egyetemnek. Ha mégsem vennének fel ide, még mindig ott marad a könyvelői tanfolyam a penta unió zrt-s.
2023. aug. 5. 16:00
 8/25 anonim ***** válasza:
83%
5. Egyébként én is találkoztam ezzel a jelenséggel, a hülye korvóssal. De olyan hülyével, hogy azt se hiszem el, hogy ez egyetemet végzett. Viszont baromi nagy arca volt. Középszerű, igazából semmit nem jól csináló, de szintén nagyarcú korvóssal meg rengeteget láttam már. Ha az outputot nézzük, akkor a végeredmény nem támasztja alá a korvósok felsőbbrendűségi érzését.
2023. aug. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%

7. "Azt tartják ugye a non plus ultra gazdasági egyetemnek."


Kik?

2023. aug. 5. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

TDK-t mindenképp szeretnék tenni, és Cambridge C2 nyelvvizsgát is. Nyilván nem fogja érdekelni a munkáltatót, egy BGE-s is lehet hülye vagy egy korvós is.


Azt viszont elhiszem hogy az arcuk nagy lehet. Pillásom is a korvón végzett (nem is értettem miért pillázik ilyen diplomával), azóta kapott olyan munkát ami a végzettségéhez illik.


A korvón gazdaság pénzügyi és matematikai elemző akartam lenni.

2023. aug. 5. 16:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!