Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Budapesti Gazdasági Egyetemről...

Budapesti Gazdasági Egyetemről vélemények? Sajnos a Corvinus nem sikerült, pótfelvételin beadtam a BGE-re, de vagy újrafelvételizek a Corvinusra vagy átvetetem magam. Jöhet Corvinusról is vélemény :)

Figyelt kérdés
2023. aug. 5. 13:13
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha inkább az elemzői rész érdekel, akkor minél keményebb, elméletibb képzést válassz. Sokkal jobb alapot ad pl. az alkalmazott közgazdaságtan, ha közgazdász képzésben gondolkodsz. Az elég sokat elmond, hogy ilyen képzések se alap, se mester nincs is a BGE-n. Teljesen másra teszi a BGE a hangsúlyt, ott inkább ez az üzleti irány van. Tanulsz matekot ott is, de kevés. Tudom, mert jártam a Corvinusra is meg a BGE-re is. A Corvinusnak van az SPM-(IMP) képzése pénzügyön ami direkt a combosabb mesterképzésekre készít. Arról sok jót hallottam, erős alapokat ad. Tapasztalatom szerint a számvitel oktatás viszont nem annyira jó, mennyit hallgattam a tanároktól, hogy ez meg az nem kell számvitelből, mert majd a BGF-esek (akkor még főiskola volt) megtanulják. Azzal meg nem tudok sajnos egyetérteni (#14), hogyha elsőre nem vesznek fel valahova, akkor nem érdemes erőltetni. Orvosira is hányan érettségiznek újra? Bármi lehet az érettségi napján, ami miatt nem sikerül jól, az egyetemen ezzel szemben ha egy vizsgád nem sikerül úgy, újra próbálkozhatsz utána.

Persze önszorgalomból lehet tanulni, de a BGE-n sem fogsz unatkozni. Leginkább a számviteles tárgyak miatt, de majd meglátod. Mind a két helyre jártam egyébként. A BGE is jó suli, ajánlom.

2023. aug. 5. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Még az jár a fejemben, hogy ha felvesznek, lehet felesleges lenne a Pentás könyvelői képzés,vagy direkt jó mellé. Ebben vagyok tanácstalan kicsit.
2023. aug. 5. 21:17
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

21. "Azzal meg nem tudok sajnos egyetérteni (#14), hogyha elsőre nem vesznek fel valahova, akkor nem érdemes erőltetni."


Persze, ebben teljesen igazad van. Csak nem tudom, a Kérdezőnek hány tárgya nem lett jeles az érettségin, illetve mekkora erőfeszítésébe tellne újraérettségizni -- nyilván már csak a tandíjmentesség miatt is megérné, ha erre van energiája.


A GPME 5 éve viszont tényleg egy szívás. Lehet, hogy jobban megéri egy AK és mellette az általad említett SCM képzés.


Közben meg az AK-sok, GPME-sek sokszor azt mondják, hogy jobban megérte volna pénzügyre járni, mert dolgozni azzal is lehet, kevesebb elméleti szívás nélkül.


Nehéz ezekben igazságot tenni, a lényeg, hogy: nem szabad csak egyetlen egyetemben és azon belül egyetelen egyetemi szakban reménykedni, mert a közgazdász karrier nagyon sok mindenből tevődik össze, és rengeteg lehetőség van még később tuningolni rajta.

2023. aug. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%
22. Ha elvegzed a PSZ-t, akkor akar meg is kaphatod a merlegkepes konyveloit teljes felmentessel, csak be kell fizetned X osszeget. De a reszletekbe, feltetelekbe most nem megyek bele, mert meg odebb van ez nalad. Annyi szamvitelt fogsz tanulni, hogy szerintem felesleges, viszont kivaltani a merlegkepest ezaltal erosen ajanlott. Egyebkent vannak tanarok a Pentanal, akik a BGE-n is tanitanak.
2023. aug. 5. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Meghoztátok a lelkesedésemet a BGE-vel kapcsolatban, így már várom a ponthatár kihirdetést :)
2023. aug. 6. 09:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!