Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Nemrég tudtam meg, hogy a...

Nemrég tudtam meg, hogy a diákhitel1-el is elveszítem a támogatott féléveimet. Ha visszafizetem, visszakapom diákhitel2-re?

Figyelt kérdés

Orvosin tanulok, ahol a tandíj 1.350.000ft/félév.

Az állami féléveim már elfogytak egy másik szakra, így ezt diákhitel2-vel oldom meg. Máshogy nem is tudnám.


Nemrég tudtam meg, hogyha diákhitel1-et igényleg, azzal is ugyanúgy mennek a támogatott félévek, mintha mindkettőt igényelném együtt.


Így régebben, egy szinte nevetséges havi 50.000ft-ért elhasznàltam 3 félévet kb 5 évvel ezelőtt. Ha ezt visszafizetem, visszakapom ezt a 3 félévnyi támogatási időt? Szükségem lenne rá, hogy elhasználjam a 3x1.35milliós tandíjra.


Visszafizetni pedig 750 ezret kéne a 3 félévre.


A sulim még minimum 6 félév lenne, de már csak 2 lenne így támogatva, ha nem lehet visszaszerezni az elpazarolt féléveket, amire csak diákhitel 1-et vettem fel.


2023. aug. 9. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:
94%
Ilyen nincs, nem lehet visszaszerezni az elhasznált államis féléveket.
2023. aug. 9. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
70%

Hány éves összesen a mostani szakod? Bukás nélkül?

Ha alapból több, mint 11 félév, akkor nem ez a limit, hanem 14 a dh2 esetében.

Nem hiszem, hogy lehetséges az, amit szeretnél, de egy kérdést max megér feléjük.

2023. aug. 9. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyébként biztos vagy benne, hogy ez a limit a DH2-re is vonatkozik? Most belenéztem az üzletszabályzatba, de én ott az 1-esnél látom csak ezt a 11/14 féléves kikötést.
2023. aug. 9. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
10 féléves a mostani szakom, de 12 félévesen kezdtem. Oda fizettem 2 félév diákhitelt, majd átiratkoztam fogorvosi karra, ami csak 10 féléves.
2023. aug. 9. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!