Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Egyetemi tárgyfelvétel?

Egyetemi tárgyfelvétel?

Figyelt kérdés

Gazdálkodási és Menedzsment szakra jelentkeztem, és ugye tárgyfelvételnél oda van írva melyik félévben ajánlják elvégezni az adott tárgyat.

Első félévben 6 ilyen van, míg a 2-ban csak kettő.

És az lenne a kérdés, hogy csak az ajánlott félévre lehet őket felvenni vagy a következőben is? Vagy ez hogyan működik? Én kb semmit nem tudok erről, a suliban sosem volt téma mert rajtam kívül még csak nem is jelentkezett senki továbbtanulni.

A válaszokat előre is köszi!



2023. aug. 9. 15:37
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Jobb ha az ajánlottban veszed fel, de Majd a Neptunban tájékoztatnak mindenről...

Nem értem amúgy ezeket a kérdéseket. Amikor engem felvettek, szeptemberig hozzá se nyúltam a Neptunhoz. Nem véletlenül nem téma a suliban. Irreleváns

2023. aug. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pedig nekünk kb mindent Neptunon keresztül kell csinálni. Beiratkozási lapot kitölteni, kollégiumi felvételi, még a diákigazolvánnyal kapcsolatban is van amit ezen keresztül kell intézni.
2023. aug. 9. 16:42
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

A neptunban most a jelenleg meghirdetett tárgyakat látod. A második félévre azért látsz kevesebbet, mert most mindenki jó esetben 1., 3., 5., 7. féléves lesz, csak a bukottaknak kellenek más tárgyak, vagy aki előre venne fel valamit. Igen, lehet elòre is dolgozni, ha nem épülnek egymásra a tárgyak. Utólag is lehet felvenni tárgyakat, de ha arra épül valami, akkor azt addig nem veheted fel, amíg az előzőt nem teljesítetted, így lehet csúszni.

A lényeg, hogy nézd meg a szak tantervét, ami általában egy excel a képzés honlapján, majd az alapján állítsd össze az órarended, lehetőleg kb. 30 kredited legyen.

2023. aug. 9. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
22%

Ha ismered a tanárokat és a szakot lehet variálni. Én pl. volt, hogy halasztottam egy két tárgyat mert így a 3. félévben több kreditem lett és több tanulmányi ösztöndíjat kaptam. Vagy volt, hogy hallottam hogy jövőre a nem épp szimpi tanár leadja a tárgyat és akkor utána évben vettem fel és egyszerűbb volt.


Persze alapvetően jobb a tervek szerint haladni.

2023. aug. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!