Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Bge-pszk pénzügyre hogyan van...

Bge-pszk pénzügyre hogyan van a pontszámítás felvételikor? Bármelyik emeltet duplázhatom? Melyik egyetemen van a legjobb pénzügyi képzés?

Figyelt kérdés

Orvosira készültem alapból, emelt biosz/kémiám van, és jól is sikerült, felvettek, 2 éve csinálom, de nagyon nehéz és rájöttem, hogy nem is érdekel.


A pénzügy viszont annál jobban. Hogyan van ott a pontszámítás? Orvosira 420 pontom van, jegyeim 100/94, érettségi átlag 100/69, és 2 emelt (biosz,kémia) ami 78% és 79% lett. A 2 emeltre jár a 100/100 többletpont, így lett 420 pontom.


Érettségijeim:

magyar 74%

Matek 64%

Német 84%

Töri 84%

Biosz 42% (majd tanúsítvánnyal javítottam 79%-ra később)


Jelenleg pénzügy szakra hány pontom lenne ezekkel az eredményekkel?


Kell esetleg kötelezően matek emelt, vagy bármi hasonló?

Melyik egyetemen van a legjobb pénzügyi képzés ?


2023. aug. 12. 03:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

A bioszt és a kémiát sem fogadják el ide. Ha jól néztem, akkor a töri-német duplázásával lenne a legtöbb pontod (mivel egy emelt se kötelező), szám szerint 336 (többletpontok nélkül és a mostani rendszerben).

"kettőt kell választani: földrajz v. gazdasági ismeretek v. informatika v. matematika v. történelem v. egy ágazati szakmai érettségi vizsgatárgy(16) v. egy ágazaton belüli specializáció szakmai érettségi vizsgatárgy(18) v. egy idegen nyelv(21) v. egy szakmai előkészítő vizsgatárgy(19)"

[link]


2024-től viszont a közép érettségik csak 2/3-ot fognak érni és akkor ezekkel az eredményekkel nagyon kevés pontod lenne. Szóval erősen ajánlott a felsorolt tárgyak közül legalább egyből emeltet tenni.

Illetve mindenképp nézz rá felvin, hogy milyen jogcímen, mennyi intézményi pontot fognak adni ezen a szakon, mert nem mindenhol fog járni az emeltek utáni 50 pont, vagy C1-es nyelvvizsgára a 40 pont.

2023. aug. 12. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!