Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » PTE-n mennyi idő, mire elbírál...

PTE-n mennyi idő, mire elbírálják a kreditelismerést?

Figyelt kérdés
Ugyanarra a szakra jelentkeztem, hogy államin folytathassam, fel is vettek. Az tiszta, hogy az eddig elvégzett tárgyakat el lehet ismertetni. De ez mennyi időt vesz igénybe? Érdemes ezzel kockáztatni, s folytassam inkább költségesen tovább?
2023. aug. 16. 16:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként kéred a költséges képzés megszüntetését, utána beiratkozol az államis verzióra, felveszed a tantárgyakat, majd a szükséges nyomtatványt beadva kéred a már teljesített tárgyaid elismerését. Jóváhagyás után a TO fogja felvenni neked az összes, elismert tantárgyadat. Ez kapacitásuktól függően 1-2-3 hét is lehet, a kérvények beadási határidejétől számítva.
2023. aug. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Értem. A gond annyi, hogy most a neptunon nincs ilyen opció, hogy jogviszony megszüntetése. Illetve, ha most kitöltöm a kreditkérelmet, s elküldöm mondjuk holnap azt befogadják, vagy érdemes inkább a beiratkozásnál vinni magammal, 21-én? Nem látok időpontot, hogy mikortól lehet intézni.
2023. aug. 16. 17:41
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig van a Neptunon olyan opció, hogy képzés megszüntetése. A Kérvények menüpontban keresd, a régi képzésednél.
2023. aug. 16. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Most valamiért nincs. Évközben ott volt.
2023. aug. 16. 18:49
 5/11 A kérdező kommentje:
Ok, most már tiszta szinte minden. Még egy kérdés. Az OMHV előnyöm így elvész? Csak azért, mert az "új" neptunban is látszanak a kérdőívek, a jogosultsággal együtt. Vagy csak dísznek van ott?
2023. aug. 16. 21:51
 6/11 A kérdező kommentje:
Na, várjunk csak. Tehát, ha 3 hét, mire elbírálják a kérvényt, addig nem is tudom majd felvenni azokat a tárgyakat, amik a korábbiakra épülnek. Így meg lehet, hogy a csúszás is benne lesz a pakliban, emiatt. Felvettem még diákhitelt tavaly, ha ennyire körülményes ez az egész, talán jobb költségesen folytatni. Elnézést, ha túlgondolom, de azért csúszni se szeretnék mindenáron.
2023. aug. 16. 22:08
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Változó. Egy ismerősömnek 1 év volt, de egy másik ismerősömnek nem fogadták el, pedig ugyanazt a szakot csinálta 2 félévig egy másik egyetemen.
2023. aug. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Na, szép. Akkor lehet maradok költségesen, inkább ez, mint a bizonytalanság. Csúszni se akarok feleslegesen.
2023. aug. 16. 22:43
 9/11 A kérdező kommentje:
Mert gondolom az se garancia, hogy ugyanaz az egyetem, ugyanaz a képzés.
2023. aug. 16. 22:45
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A kreditelismerési kérvényeket jellemzően még a felvételi előtt be kell (kellett volna) adni, hogy biztosan meglegyen időben, mert több hét mire feldolgozzák. A PTE-n jelenleg épp nyári szabadságon van mindenki még ezen a héten, esélytelen hogy foglalkozzanak vele.
2023. aug. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!