Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha ma felbontom a hallgatói...

Ha ma felbontom a hallgatói jogviszonyomat akkor meddig lesz érvényes TB-m? Vagy az is egyből megszűnik?

Figyelt kérdés
Otthagyom az egyetemet, ezt már pár hónapja eldöntöttem. Eddig még nem mertem leadni a neptun kérvényt a kiiratkozásra, mert azt szerettem volna, hogy a TB-m kitartson amíg munkába nem állok. Szeptember elsején kezdek a munkahelyemen. Ha ma leadom a kérvényt és elbírálják akkor a következő 10 napban nem lesz társadalombiztosításom?

2023. aug. 21. 06:25
 1/2 anonim ***** válasza:
96%
Lesz, ne aggódj. Október 31-ig (amíg a tavaszi diákigazolvány matrica érvényes), és még utána 45 napig. Tehát december közepéig megvan még, ha nem állnál munkába akkor is.
2023. aug. 21. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem tedd inkább passzívra magad. Aztán 1 év után bontja majd az egyetem a jogviszonyt. Egyszerűbb, aztán ki tudja, egy év alatt meg is gondolhatod magad, ha folytatnád mégis.
2023. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!