Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » BGE (KKK) mennyire rugalmas a...

BGE (KKK) mennyire rugalmas a tárgyfelvétel olyan szempontból, hogy pl előre felvenni olyan tárgyakat, amik csak később lesznek?

Figyelt kérdés

Szeretnék néhány tárgyak előre letudni későbbi terveim miatt. Az oldalról letölthető mintatanterv táblázatban úgy láttam semmilyen tárgyhoz nincs előfeltétel (nemzetközi tanulmányok) és arra gondoltam, hogy ha lehet az első félévben felvennék néhány olyan tárgyat előre ami páratlan félévben van, majd ugyanígy a második félévben is.

Valakinek van ebben tapasztalata? lehet ilyet? Azért kérdezem, mert másik egyetemen nem igazán volt erre lehetőségem, a BGE-ről viszont azt hallottam, hogy rugalmasabb.


Illetve nyelvekkel kapcsolatban érdekelne az, hogy a kötelező szakmai nyelveken kívül van még lehetőség pluszban nyelvet tanulni? pl szabadon választható, akár költségtérítéses formában?

Előre is köszi mindenkinek :)


(azért most kérdezem ezeket, mert pótfelvis vagyok)



2023. aug. 22. 10:37
 1/3 anonim ***** válasza:
73%
Ha nincs előfeltétel akkor igen. Egyébként ez egy semmit nem érő szak, nem véletlenül nincsenek előfeltételei a tárgyaknak sem ráépülések. Minél előbb fejezed be a képzést annál kevesebb időt pazarolsz el az életedből
2023. aug. 22. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, teljesen működik.

Én annó első félévben felvettem a Nemzetközi gazdaságtant és a Stat 1.-et, második félévben Stat 2-t, és egy 4. féléves kötvált, 3-4. félévben is volt több felsőbbéves tárgyam. Ha jó tanuló vagy, akkor mindenképp megéri, mert egyrészt nem fogod halálra unni magad, 3-4. félévtől elmehetsz dolgozni, és/vagy hamarabb letudni az egyetemet, esetleg más képzést is elvégezni.

Bár én kermarkos vagyok, nem hiszem, hogy sokkal nagyobb durranás, mint a nemzetközi tanulmányok, szóval ja, osztom az első válaszoló véleményét: szerezd meg minél hamarabb a diplomát, és húzz el, nem éri meg ilyen könnyű szakon sokáig tengődni.

2023. aug. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszi a választ, igen ha lehet előbb befejezném, az a baj, hogy jelenleg semmi más nem érdekel, majd ez után nemzetközi gazdálkodás mesterre szeretnék menni, mert láttam felvin hogy lehet.

Érdekelnek a nyelvek, de annyira nem, hogy nyelvi szakra menjek, a közgáz és a földrajz is, de nem akartam külön ilyen szakokra menni. Gondoltam, hogy az NG mesterrel majd többre megyek, eltűnődtem azon is, hogy erre menjek alapszakra is, de nem bírtam volna 5 évet végig közgázt tanulni.

Az első félévtől is dolgozni fogok, szóval nem pazarlom az éveimet közben, de még nem tudom pontosan mivel szeretnék foglalkozni, ez a szak mindent lefed ami érdekel.

Még egyszer köszi a segítséget, örülök, hogy egy BGE-s válaszolt :)

2023. aug. 22. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!