Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Most mennék 10. Be de arra...

Most mennék 10. Be de arra gondoltam hogy ott hagyom a közép sulit és ezt a 2 évet amíg nem leszek 18 le dolgozom valahol pénzért aztán ha azt be töltöttem le teszek egy gyorstalpaló érettségit. Szerintetek ez így jó ötlet?

Figyelt kérdés
2023. aug. 24. 22:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
85%

Nem teljesen értem miért most akarsz kilépni és pénzt keresni, mi a motiváció? Illetve jól értem, hogy csak 9.-es tudással akarod letenni, vagy azért még visszamennél arra a jó 3 évre?

Mindenestestre semmiképpen nem jó ötlet, minden évfolyam tananyaga egymásra épül, 2 év nagyon hosszú idő, addig rég elfelejted mit vettetek 9.-ben és teljesen kijössz a tanulás rutinjából

2023. aug. 24. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
#1 tudod mi a baj? Hogy semmit nem tanítanak konkrétan egyenlő a 0 val és kivétel nélkül ez van, tehát ha maradok akkor sem érek el többet mert nem tanulnunk semmit, akkor már jobban járok hogy a semmit téves helyett pénzt keresek addig
2023. aug. 24. 23:41
 3/12 anonim ***** válasza:
85%
Szia. Nem muszáj ezért kilépni a suliból, én is suli mellett dolgoztam :)
2023. aug. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim válasza:
85%
Most elhiszem, hogy lázongsz, hogy hülyeség az egész meg stb... (részben tényleg az), viszont érettségi nélkül lassan sehova nem vesznek fel dolgozni, vagy max. a legalja munkákra. Ha ez a vágyad, akkor hagyd ott a sulit.
2023. aug. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
84%

Ha elhagyod a nappali tagozatos közoktatást akkor a következő hátrányok érnek.

1. A szüleid nem kapják utánad a családi pótlékot. (Havi kb 13 ezer Ft)

2. A munkaerőpiacon nem kapkodnak a 8 általános végzettségű embernek után. Így ha mégsem találsz magadnak állást akkor magad után fizetheted a TB-t. (Havi 9-10 ezer Ft)

3. Nem lesz érvényes diákod. Nincs diákmunka, diákbérlet és egyéb diákkedvezmények. Budapesten a diákbérlet 3500 a dolgozóbérlet 9500 Ft.


Attól hogy neked szár tanáraid vannak még van értelme az oktatásodnak.

2023. aug. 25. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

"gyorstalpaló érettségi"

Már nem gyors, illetve ha egyetemre mennél úgy is egyedül kell tanulnod, szóval szerintem teljesen mindegy, ha most nem tanítanak semmit majd érettségin átlöknek titeket akármilyen jeggyel, de legalább meglesz.


tldr: legyen meg az érettségi, mindegy hogy milyen jeggyel

2023. aug. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%

van olyan csodabogár fiatal (nem is egy!), aki 14 évesen elindította az első vállalkozását, 16 évesen tisztességes keresete volt, amivel akár egy 5 tagú családot is el lehet tartani, 20 éves korára meg dollármilliomos lett - őket megértem, hogy azt mondták a közoktatásra, hogy semmit nem ér számukra, és valamikor a tini éveik alatt otthagyták (bár azért aki idáig eljut, az van annyira értelmes, hogy tudja, az érettségi papírnak is van értelme).

a kérdésedből ítéleve neked nem ilyen szándékaid vannak, más utat meg én nem tudok elképzelni, ahol értelme lenne otthagyni a sulit meló miatt (csak ha nem élsz mélyszegénységben, és be kell segítened a család fenntartásába, de akkor meg nem a gyakorin tengődnél).


egyébként side-story, anno 10. végére nekem is nagyon elegem lett a suliból, és úgy döntöttem, mivel hatékonyabban tudnék magamra tanulni és az időmet beosztani, magántanuló lettem, de ezt akkor még elég könnyen el lehetett intézni. nem tudom most mi a procedúra, az egyéni tanrend igénylésének nézz után - ez inkább tűnik értelmes megoldásnak, mint otthagyni az egész sulit.

2023. aug. 25. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

09:58

Nekem is vannak olyan terveim hogy online pénzt keressek, igazából már valamennyire megy is de még csiszolni kell rajta, viszont ha nem kellene iskolába lenni és sok szabadidőm lenne tudnék koncentrálni egy jól menő vállalkozás építésére vagy esetleg Ecomers, vagy affilate marketing. Ezek mind olyan módszerek amiket tudok csinálni csak suli mellet nincs meg az az időm amit ezek igényelnek. Délután 4 re érek haza akkor próbálok tanulni valamit máris 6 óra van. Onnantól meg nincs semmi időm. Tehát ha nem lenne suli ami feleslegesen elveszi az időmet biztos vagyok benne hogy tudnék online pénzt csinálni és nem is keveset

2023. aug. 25. 12:18
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Almodni lehet, de meg is kell valositani. Jovore a berminimum erettsegihez lesz kotve. Nem fogsz milliokat keresni 8 osztallyal. Jobb esetben elmesz segedmunkasnak, de lehet meg oda sem kellesz.
2023. aug. 26. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

És este 6 után miért nem lehet foglalkozni ilyennel? 🤣

Én munka mellett egyetemet végzek plusz még szakmát is tanulok és simán tanulok éjfélig másnap reggel meg megyek dolgozni.

Ne legyen igazam és bunkó sem akarok lenni, de belőled semmi nem lesz .

2023. aug. 26. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!