Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Melyikből a legegyszerűbb...

Melyikből a legegyszerűbb emelt érettségit tenni?

Figyelt kérdés

1. mozgóképkultúra és médiaismeret

2. dráma

3. digitális kultúra


Egyiket sem tanulom de valamelyikből szeretnék egy emelt érettségit csinálni. Most kéne el döntenem, mert még kell belőle osztályozót is tennem.

Szóval aki tanulja bármelyiket is, szerintetek melyik a legegyszerűbb?


Előre is köszi


Amúgy mi a különbség a mozgóképkultúra és médiaismeret és a digitális kultúra között?


2023. aug. 25. 13:10
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A digitális kultúrának semmi köze a kultúrához. Az informatika. Mi nem tudjuk, hogy téged mi érdekel, de fenn vannak a vizsgaleírások és feladatsorok az oktatas.hu oldal érettségi aloldalán.
2023. aug. 25. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
megváltozik az érettségi jövóre. Dig. kulturából projektmunkát is kell csinálni.
2023. aug. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nesze, kikerestem, hogy neked ne kelljen. A drámát semmiképp se ajánlom, abból még színészkedni is kell a rengeteg irodalmon kívül. [link]

[link]

[link]

Mért pont ezekben gondolkozol?

2023. aug. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia!

Mert bölcsészszakon beszámítják és ismerőseim azt mondták, hogy ezek könnyűek, de szerintem átba***tak.

Köszi a linkeket. Hogyan kerestél rájuk, mert én is próbáltam de sehol sem találtam hivatalos leírást a követelményekről. Esetleg angolból is betudnál nekem linkelni egy ilyet? Köszi meg egyszer:)

2023. aug. 27. 11:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Oktatas.hu - érettségi - érettségi vizsgatárgyak követelményei - közismereti érettségi vizsgatárgyak 2024 május ... [link]

Egyértelműen az angol legyen az emelt, az a legkönnyebb, legtisztább, legjobban rákészülhető, és a nyelvtudás amúgy is kell. És még osztályozó vizsgát se kell tenned.

Azok az ismerőseid tettek ezekből vizsgát? Vagy csak 1 szóból gondolni véltek valamit?

2023. aug. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget:) Nem nem tettek, szerintem csak gondolták, hogy a "művészeti" tárgyak biztosan lazábbak mint a "normális" tárgyak.
2023. aug. 27. 14:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!