Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Reális ennyi idő alatt felkész...

Reális ennyi idő alatt felkészülni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Májusban érettségiztem emelt bioszból és kémiából, de nem sikerültek nagyon jól, szóval október végén újraérettségizek.. Szerintetek így, hogy van előzetes tudásom, és (péntek-szombatok kivételével) az egész hét rendelkezésemre áll, szóval tudnék elég időt szánni rá, reális 1.5 hónap alatt összehozni mindkettőből 80-80%-ot?

Azzal nyugtatom magam, hogy egyetemen többet kell tanulni ennyi idő alatt.. és ha az egyetemistáknak megy, akkor talán nekem sem lehetetlen. Ti mit gondoltok?



2023. aug. 29. 11:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Lehetséges
2023. aug. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%

"de nem sikerültek nagyon jól"

Hogy sikerültek?


Van esélyed persze. Csak csapasd neki rendesen.

2023. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Kémiám sajna 32% lett, biosz meg 45..:/ ott szóbelivel rontottam nagyon,

egyébként 60% is lehetett volna.

2023. aug. 29. 12:42
 4/9 anonim ***** válasza:
86%

Hát elég necces, főleg ha a kémia ilyen rosszul sikerült akkor már az alapokkal gond lehet. Nyilván attól is függ hogy májusban mennyit készültél rá, de ha akkor is sok munkát tettél bele akkor 1,5 hónap alatt már nem hiszem hogy fel tudod hozni 80%-ra mind a kettőt.


Ha továbbtanulás miatt kell akkor jobbak az esélyeid ha a kémiát most elengeded és csak a bioszra koncentrálsz, reálisabb azt felhozni ennyi idő alatt, a kémia meg maradhat májusra.


Ha esetleg belefér kémiából érdemes lenne magántanárhoz menned, azt nehezebb egyedül tanulni mint a biológiát.


Nem akarlak lelombozni, de sok egyetemista vérez el azon hogy egyszerre akar mindent is megtanulni aztán jó ha kettessel átcsúszik. Így meg hogy jó eredményt is akarsz elérni szerintem ez kevés idő rá.

2023. aug. 29. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

hú, hát a kémiámat illetően előtte este nem aludtam, és olyan álmosan mentem be érettségizni, hogy egy csomó helyen nem írtam le az első, jó gondolatom.. meg az egyszerű választásosnál áthúztam a jót rosszra több helyen. Szóbelin meg nagyon szubjektívek voltak, szóval most kérelmezve lesz egy független vizsgabizottság.. Egyébként az egy rendes szóbelivel 55 körül lett volna.. de nem lett :/


szóval nem tudom. Abból a számolások teljesen megvannak, az elméletre meg megpróbálok ráfeküdni, hátha..

2023. aug. 29. 13:14
 6/9 anonim ***** válasza:
78%
Nem kerelmeket kell beadni, az idodet pocsekolod ilyenekkel. Ha jol sikerulnek a szobelijeid, akkor is gyenge lenne. Nem tudom milyen szakra akarsz bekerulni, de ez piskota az egyetemhez kepest. 60%-tol kezdodik a kettes… egyetemen hogy akarsz teljesiteni, ahol sokkal tobb targyad lesz es nehezebbek? Gondold at, hogy mennyire megy ez neked, es hogy miert nem megy ugy, ahogy. Nulladik lepes, hogy abbahagyod a kifogasokat.
2023. aug. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem kifogásokat kerestem, tényleg így történt. Másrészt gyógyszerészire szeretnék menni, ahova eddig nem volt elérhetetlen a ponthatár. A legtöbben mind 60-70es érettségikkel kerültek be, és bent is maradtak…
2023. aug. 29. 14:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez milyen szak lenne? Mondjuk egy orvosihoz elég kevés.

Ezt neked kell tudnod, nyilván az se mindegy mi a cél.

2023. aug. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem orvosi, gyógyszerészi. Oda elég lenne.. bár nem tudni mennyi lesz a ponthatár jövőre. Idén 350 volt. Gondoltam, ha 80-80 lenne, akkor valamennyire “bebiztosítanám” magam.
2023. aug. 29. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!