Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell ilyen sok szabadon...

Miért kell ilyen sok szabadon választható kredit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan dolog megértésében kérném a segítségeteket, ami már régóta frusztrál. Tanári szakos vagyok az egyetemen, és nekünk az 5+1-es képzés végére 12 kreditnyi szabadon választható tárgyat kell teljesíteni. A kérdésem elsősorban az lenne, hogy miért kell ilyen rengeteg, mikor úgy általánosságban is borzasztó sok óránk van, amibe ritkán fér bele még egy szabvál is. Ráadásul ezek általában olyan tárgyak, amihez a szakomnak semmi köze (szélsőséges példa, de láttam már pl. gyepgondozás nevű szabvált is). Egy másik kérdésem pedig az, hogy a tesit miért nem számítják bele ezekbe a kreditekbe? Újonnan már a tesi is 1 kredit, a Neptunban a szabválok között van, viszont hivatalosan az ezért kapott kredit nem számít bele a kötelező 12-be (pedig 3 félév ebből is kötelező). Segítségeteket előre is köszönöm! :)

#egyetem #kredit #tanáriszak
2023. szept. 2. 21:23
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire vigasztal, de minden szakon ugyanez van. Nagyon ritka amikor sikerül kifogni valami igazán jó szabvál tárgyat.

Csinálni nem tudunk semmit ezzel a helyzettel, ez van sajnos, és kész. :/

2023. szept. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
95%
Nekunk orvoain 50 kotval es 18 szabval kredit kell. En se vagyok tul boldog tole... :)
2023. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
*orvosin
2023. szept. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Minden képzésen 30 kredit van egy félévben átlagosan. Az, hogy sok a szabvál, csak könnyebbé, szabadabbá teszi. A szabvált lehet olyan tárgy, ami kötválnak számít. Bármi lehet. Ettől szabadon választható. Szerintem is butaság felesleges haszontalan szabválokat felvenni. De nem értem miért gond, hogy sok kredit felett dönthetsz teljesen szabadon.


Én szabváljaim: demonstrátorkodás, 3 courseras online kurzus (egy napba került), 2 kötvál, ami kb a leghasznosabb szakmai tárgyam volt. plusz ingyen sport meg ingyen nyelvóra (kredit nélkül)

2023. szept. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%
Nekem állatorvosin 50 kreditnyi stábbal kellett, nekem valamivel több lett, de azt is keveselltem, és csak azért nem lett meg több,mert voltak szabvalok, amikre nem jutottam be és a covid miatt joparat nem os hirdettek meg, amik korábban mindig voltak. Én úgy válogattam össze őket, hogy valamilyen szempontból mind hasznos volt. Szerintem is jó, ha bizonyos körből szabadon választhatsz.
2023. szept. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
*szabval
2023. szept. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
83%

"De nem értem miért gond, hogy sok kredit felett dönthetsz teljesen szabadon."


Eleve miert kell rola donteni? En meglennek tokeletesen csak a kotelezo targyaimmal is, mert ugyanolyan cipoben jarok, mint a kerdezo, tele az orarendem igy is...

2023. szept. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
80%
#5 Akkor az allatorvosin neked ilyen sok szabadidod van, hogy ez nem zavar? :) Engem nagyon zavar, hogy meg a piszlicsare szabvalokra is be kell jarni este 7-kor, amikor egesz nap oraim voltak, meg igy is alig van szabadidom...
2023. szept. 2. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

5 vagyok: nem zavart, mert azt az 50 kreditet ugye úgy is le kellett volna hallgatni, csak épp semmi beleszólásom nem lett volna, hogy milyen kurzusok legyenek azok.

A diplomához igy is-ugy is fix számú kredit kell, szóval ha nem lennének a szabval lehetőségek, az egyetemek vezetőségei találnának ki egyéb "gyongyszemeket".

Amúgy persze, én is utaltam napi 10-12 órákat benn lenni, de ki nem?

2023. szept. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Mert egy félév 30 kredit. Egy 3 éves képzéshez meg kell szerezni 180 kreditet. Gondolom valami jogszabály. Ha nem tölti ki ezt a tanterv kötelező tárgyakkal, akkor a maradékot kitöltheted te. Nehogy már azon a félévente 2 krediten múljon. Mondom, egy online kurzussal ki lehet váltani egy délután alatt, akár nyáron.
2023. szept. 2. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!