Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Miért kell ilyen sok szabadon...

Miért kell ilyen sok szabadon választható kredit?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan dolog megértésében kérném a segítségeteket, ami már régóta frusztrál. Tanári szakos vagyok az egyetemen, és nekünk az 5+1-es képzés végére 12 kreditnyi szabadon választható tárgyat kell teljesíteni. A kérdésem elsősorban az lenne, hogy miért kell ilyen rengeteg, mikor úgy általánosságban is borzasztó sok óránk van, amibe ritkán fér bele még egy szabvál is. Ráadásul ezek általában olyan tárgyak, amihez a szakomnak semmi köze (szélsőséges példa, de láttam már pl. gyepgondozás nevű szabvált is). Egy másik kérdésem pedig az, hogy a tesit miért nem számítják bele ezekbe a kreditekbe? Újonnan már a tesi is 1 kredit, a Neptunban a szabválok között van, viszont hivatalosan az ezért kapott kredit nem számít bele a kötelező 12-be (pedig 3 félév ebből is kötelező). Segítségeteket előre is köszönöm! :)

#egyetem #kredit #tanáriszak
2023. szept. 2. 21:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
#10 igy ertem, de pl a mi szakunkon varialtak most is a kotelezo tanmenettel es a golyaknak ugyanaz a targy, ami nekunk kevesebb kredit volt, nekik tobb kredit. Mig nekik a diplomahoz kb 10-zel kevesebb valaszthato kredit is eleg lesz mar. Ugyhogy az egyetem is adhatna tobb kreditet a torzsanyagra, hogy ne kelljen ennyi szabval.
2023. szept. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ez engem is idegesít, így tanárin. Mert most vagy felveszem az összes létező kötelezően választható, hogy hasznos kinda legyen, de megszívatom magam vizsgák és egyebek szempontjából, vagy felveszek ilyen himi-humi izéket, hogy "Az olasz maffia története".

Első félévben is volt vagy 35 kreditnyi tárgyam felvéve, és ezek mind a mintaterv szerint kötelezők voltak. Ja meg volt egy nulla kredites kötelező gyakorlati tárgyam.

Ha véletlenül 28 kreditet vettem fel kötelezőkből, akkor meg tolhatom tele az órarendem a szabadon választottakkal, mert mi van ha később nem lesz könnyen megoldható...

2023. szept. 3. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
12-es: pedig az olasz maffia története az egyik legjobb szabvál Debrecenben :)
2023. szept. 3. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
79%

#13 Tudom, hogy jó, én is felvettem már szobatársammal együtt. Érdekes volt, könnyen teljesíthető volt, DE szakmailag marhára nem hasznos.

A kötelezően választhatókat még értem, hogy miért jó, hogy vannak. De, hogy a szabváloknak mi létjogosultsága van... A többség a lehető legegyszerűbben le akarja tudni, nem feltétlen a hasznosakat veszi fel. Az szerintem jó dolog, hogy van lehetőség olyan dolgokat is tanulni, ami nem feltétlenül hasznos szakmailag, "csak" érdekes, de ne legyen már kötelező, vagy legalább ne ennyi. Így csak az történik, hogy lehet, hogy valaki fel szeretne venni egy kurzust, mert érdekli, de nem tudja, mert betelt a létszám a sok olyan emberrel, akit kvára nem érdekel a téma, csak az, hogy könnyű a vizsga/nem nagyon kell bejárni/tömbösített/stb, de felvette, mert kötelező.

2023. szept. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

13as vagyok

Igen, ebben igazad van, hogy a szabválok döntő többsége marhaság. Én gazdasági szakon vagyok, és döbbenet, hogy választhatok Vitorlázórepülés, Dante és az Isteni színjáték, egy halom nyelvóra (japán és kínai túlsúllyal) között.Jó, ez barokkos túlzás volt nyilván, de sajnos ez a helyzet. Levelezőn vagyok, így még nehezebb összemenedzselni, hogy jó legyen. De hát ez van, nem tudunk mit csinálni.

2023. szept. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!