Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha 1 db tantárgyam marad 1...

Ha 1 db tantárgyam marad 1 félévre abban a félévben írhatom a szakdogát + államvizsgázhatok?

Figyelt kérdés

Úgy számoltam, hogy maradni fog 1 db tantárgyam az legyen mondjuk 4 kreditet.

Akkor aktív jogviszonyom van, mehetek dolgozni? Mellette szakdoga írás és abban a félévben államvizsga ?


2023. szept. 6. 14:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Igen írhatod a szakdogád. Államvizsgára akkor jelentkezhetsz ha sikerül az a tárgyad és abszolválsz.
2023. szept. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Akkor az nekem nem biztos, hogy jó mert a félév elején kell jelentkezni záróvizsgára, de akkor még nem fogom tudni, hogy abban az adott félévben sikerül e a tárgy.

Nyilván sikerülnie kell, de még nem lesz meg amikor jelentkeznék a záróvizsgára

2023. szept. 6. 15:54
 3/14 anonim ***** válasza:
46%
Persze hogy jelentkezhetsz záróvizsgára utolsó félévedben. Teljesen nonszensz amit az 1es mondd. Az azt jelentené, hogy pl nyáron levizsgázik az ember az utolsó tárgyából, majd kéne egy fél évet semmittevéssel töltenie a kövi záróvizsgaidöszakig.
2023. szept. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ő úgy gondolta, hogy megvan minden tárgy és az utolsó félév a gyakorlat és abban az utolsó félévben lehet a záróvizsgára jelentkezni
2023. szept. 6. 18:23
 5/14 anonim ***** válasza:
Sok szakon nincs gyakorlat. Az a lényeg, hogy amikor a záróvizsgád van, addigra abszolvált legyél. Az hogy mikor jelentkezel az mindegy.
2023. szept. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Értem, tehát mire oda kerül a sor h záróvizsga legyen meg mindegy tárgy

Köszönöm szépen

2023. szept. 6. 18:57
 7/14 anonim ***** válasza:
Egyes vagyok. Mind a két helyen ahova jártam úgy volt, hogy május végén június elején volt egy hét arra, hogy jelentkezzünk a záróvizsgára. Tehát addig meg kellett lennie az utolsó vizsgának is és utána mehettünk jelentkezni a záróvizsgára. (Szerencsére arra a félévre nem maradt sok vizsgázós tárgy egyik helyen sem. Talán csak egy darab alapképzésen, mesteren pedig csak gyakorlati órák maradtak.) Lehet ez máshol nem így van, én a saját tapasztalatom írtam le. Tehát pl. május végén megcsináltam azt a vizsgát, június elején jelentkeztem zárôvizsgára és június végén mentem is vizsgázni. Tanulni a záróvizsgára már akkor elkezdtünk, mikor még nem is tudtuk, hogy mehetünk-e. Mi nem tudtunk jelentkezni ha nem volt abszolvált, de lehet, hogy te tudsz és utólag vesznek le róla, ha látják, hogy nem sikerült a vizsga.
2023. szept. 6. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Vagyis úgy értem, hogy lehet, hogy utólag törlik a jelentkezést, ha látják, hogy nem vagy abszolvált.
2023. szept. 6. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Ez elég nagy hülyeség, hogy már készülsz a záróvizsgára de nem is tudod hogy jelentkezhetsz -e.

Nekünk nem az utolsó 1 hét van jelentkezni az fix.

Félév elején kell mindig.

2023. szept. 6. 20:24
 10/14 anonim ***** válasza:

Na igen, én sem tartom jó ötletnek azt, ahogy csinálták. De igazából, ha a félév elején lett volna a jelentkezés se tudtuk volna, hogy mehetünk-e, mivel még voltak tárgyaink.


Szerintem jelentkezz rá nyugodtan ha tudsz. (Megengedi a rendszer.)

2023. szept. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!