Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ha nem megy a matek, akkor is...

Ha nem megy a matek, akkor is mehetek egyetemre?

Figyelt kérdés
Valahogy sosem ment a matek utoljára talán 6.- ban voltam 5-ös belőle. Középsuli alatt inkább csak hánykolódok, 3-asnak már szoktam örülni. Inkább a humán tárgyakat szeretem és azok jobban is mennek. Szerintetek ez alapján ha mondjuk az érettségin elég balul sül el a matek, de a többi tárgyból sikerül jó eredményt hozni, akkor lenne esélyem még a továbbtanulásra? Vagy ilyen eredményekkel milyen szakot érdemes megcélózni? Tapasztalatokat szívesen olvasok :))

2023. szept. 10. 11:50
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
Teológia, bölcsészet, ...
2023. szept. 10. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
93%

1es, gondolom olyanra gondolt, amivel el is tud helyezkedni, és kap annyi fizetést is, amiből meg tud élni:-D


Igen, mehetsz egyetemre, nézd meg mi érdekel, és nézegesd az adott szak órarendjét. ha nincs, vagy kevés a matek akkor jó. 3as középsulis matekkal azért nem reménytelen a helyzet

2023. szept. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
86%
Keress egy korrepetítort, aki felhúz matekból. Ha inkább bölcsész érdeklődésű vagy, akkor a pszichológia, szociológia, marketing, súlyos diszkalkulia esetén a kommunikáció szakokat nézegesd.
2023. szept. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt simán lehet még akár ötös is a matek érettségid. Az fontos, hogy érettségizni tanulj meg. Nem a 4 év matek anyagát kell tudni. Az érettségi anyagát kell tudni.

Másrészt pedig rengeteg olyan szak van, ahol nem különösebben kell matek. És, ha kell is, akkor is más is küzd a dologgal.

Érdemes lehet akár magántanárban is gondolkodni (egyetemre is voantkozik, ha esetleg olyan szakra mész, ahol mégis kell valamilyen szinten a matek), sokat tud segíteni egy jó magántanár.

Nyilván tenni kell a dologért, de azért nem kell emiatt elvetnia továbbtanulást. Ez hülyeség.

2023. szept. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tambi3 ***** válasza:
89%

Kedves fiatal Fórumtársam!


Én sem voltam az elsők között matekból, bár "műszaki" agyam van. Jórendűre érettségiztem ugyan, de anyagi okok miatt nem mehettem egyetemre.

Öt év munka után olyan főiskolára pályáztam, ahová 419-en jelentkeztünk 11 helyre. Akkor még külön volt az érettségi és a felvételi, a maximális pontszám összesen húsz volt, és nem voltak semmiféle plusz pontok.

Akkoriban még létezett a "Laricsev" kétkötetes matek példatár. Laza munkahelyemen minden második példát, tehát 2000-nél is többet oldottam meg.

Az ELTE-n tartották az írábeli felvételit, amit elsőként, ötven perc alatt írtam meg hibátlanra, a felügyelő tanár nagy csodálkozására... A fizika hasonlóan történt, így fel is vettek. Elsőben már diáktanár voltam matekból, és ötösre szigorlatoztam.


Nem vagyok sem okosabb, sem szorgalmasabb nálad. Egyszerűen nagyon akartam valamit, és volt értelme az átlagnál jobban odatenni magam...


Nemrégen hunyt el Magyar hazánk egyik legnépszerűbb és legtermékenyebb írója; Moldova György, aki nem csak őszinte és hiteles, hanem zseniális is volt. A Színház- és Filmművészeti (akkor még) Főiskola dramaturg tagozatán tanult, és sem a matekkal, sem a fizikával nem volt köszönő viszonyban sem. Bár érettségijén bölcs tanára megjósolta neki a belsőégésű motort, mely vizsgáról későbben mondotta; "ha jövendöléseim beigazolódnak, sarkából fordult volna ki a fizika tudománya, ma sem tudom, hogy a motor mikor sűrít, és mikor "robbant""... "értelmiségi" agya volt.


Bármi lehetsz, előtted az élet. Próbálj meg írni, festeni szobrászkodni, zenélni, stb., stb. Bármerre is indulsz, rengeteg tanulás és tanulás vár rád...


Jó utat, érd el a csillagokat!

2023. szept. 11. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!