Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Mennyire nehéz elvégezni egy...

Mennyire nehéz elvégezni egy földrajz-matematika középsulis tanári szakot?

Figyelt kérdés

Ez érdekelne igazából a legjobban engem mivel ez a 2 tantárgy a kedvencem. Sztem a matematikával alapból jó kártyáim lennének ha el tudnám végezni mivel arra nagyon nagy az igény magánórákra is. A mostani osztálytársaim is 3-5 ezerért vesznek órákat.


A kérdésem az lenne hogy egy ilyen szakon mennyi óra van körübelül és mennyi a tananyag?



2023. szept. 11. 16:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
5 éves képzés, nem könnyű. Iskolai gyakorlatok is vannak. Egy jó matektanár óradíja ma már 5-10 ezer között van. Óriási a kereslet.
2023. szept. 11. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Osztatlan tanárszak, 5 év.

Én ugyan már régebben végeztem Bölcsészkaron, és beszélgettünk a TTK-kásokkal, és vért pisiltek. A földrajz mondjuk épp nem egy nehéz szak, de a matek durva. Amúgy ha felmész egy-két egyetem honlapjára, fent szokott lenni a tanterv, ott látod, hogy miket tanulnak.

A középiskolás tananyag az alap, azt már nem nagyon elemzik tovább, hanem inkább a felsőbb matematikát, ami nem igazán fog előkerülni, ha tanítani akarsz. Analízis, nem euklidészi geometrika, komplex számok stb.

Nem véletlenül van hiány matematika tanárból. Elég nehéz elvégezni. Amúgy én is gondolkodtam rajta, hogy megcsinálom levelezőn, de nem igazán éri meg energiát befektetni nettó 250.000-es fizetésért. Magántanítványokból meg nem lehet szerintem folyamatosan annyit összeszedni, ha nem tanítasz, mert nem fognak ismerni. Na, meg szerintem a leghálátlanabb tanári szak, mert a matekban nagyon egymásra épül minden, és ha valahol lemarad a gyerek, te leszel a hibás. Mindenhol folyamat balhék vannak az iskolákban, hogy rossz a matektanár. A lányoméknál minden évben rendkívüli szülőik vannak emiatt. Holott én online oktatáskor beültem az órára, és szerintem nagyon aprólékosan és türelmesen magyarázott a tanár.

Bocs, ha negatív voltam, talán mások másképp látják.

2023. szept. 11. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Igazából arra gondoltam hogy elmennék dolgozni egy tanári álásban mellette meg 3-4 tanítványt fogadnék.
2023. szept. 11. 22:26
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
A tanári szak nem könnyű. Sok az anyag, sok a tanulás. Nem egy lazsálós szak.
2023. szept. 12. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
33%

4-es, de édes. Ahhoz képest tele van a GYIK azzal, hogy a mekiben tanárok dolgoznak, mert az csak egy büfészak.

A TTK valóban nagyon nehéz.

2023. szept. 12. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

5ös vagyok matekból és viszonylag könnyen meg is értem a tananyagot.


Tudom hogy a középsulis matek nem sok minden, de ha itt jól megy akkor azért van esélyem.

2023. szept. 13. 01:36
 7/12 anonim ***** válasza:

"5ös vagyok matekból és viszonylag könnyen meg is értem a tananyagot."

Az egyetemen ez semmit nem jelent. Legfeljebb annyit, hogy kevesebbet kell szenvedned a kettesért.

2023. szept. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 tambi3 ***** válasza:
49%
Mérnöknek tanultam, de meglehetősen bejáratos voltam a Tanárképző (akkor még) Főiskolára, főleg a sok kedves ifjú hölgy miatt... Annyi bizonyos, hogy magyar-töri szakos barátnőmet (is) "halálra kínozták" matek, fizika, ezen belül is főleg elektrotechnika tantárgyakkal. Ha szabadna úgy fogalmaznom, akkor azt mondanám, hogy ha tanítani nem is, de szív(at)ni megtanították őket..., mielőtt kilépnek a nagybetűs ÉLETbe, és ők csinálják a diákjaikkal ugyanezt...
2023. szept. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én meg magyar-töri szakos voltam, és nem volt matek meg fizika, téged átvertek.
2023. szept. 13. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Én ötödéves hallgató vagyok, az egyik szakom matek. Hatalmas motivációval érkeztem anno az egyetemre, mostanra már teljesen érdektelenül, fásultan állok az egészhez, jelen pillanatban eszem ágában sincs a pályán maradni. A szakot befejezem, mert rengeteg energiám van benne. A szaktárgyaimat még mindig nagyon-nagyon szeretem, nem is ezekkel van a baj, mert hiába extrém magas szint, rettentően érdekesek, főleg így a vége felé jönnek be az igazán "ízletes" tárgyak. Azzal van baj, amit a hallgatókkal leművelnek. Ugráltatnak ide-oda, főleg a rövid gyak. alatt. Jól jegyezd meg: amíg egyetemista vagy, az egyetemmel foglalkozz, az éri meg!

Diploma után más területen tervezek elhelyezkedni, célom az európai életszínvonalat biztosító munkabér és az, hogy a munkát ne vigyem haza.

2023. szept. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!