Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » 2024 Felvételi. Ez hogyan...

2024 Felvételi. Ez hogyan működik?

Figyelt kérdés

Jövőre jelentkeznék egyetemre. Az érettségi eredményeim a matematikát leszámítva 4-es érdemjegyűek,középszintűek.

Nos, találtam ezt a táblázatot: [link]

E szerint a 2 legjobb érettségi eredményem százalékban 62 és 65 százalék, ami a táblázat szerint összesen 84 pont a 200-ból. Tehát a négyes eredményeim ilyen keveset érnének?


2023. szept. 14. 22:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre egy közép érettségin elért százalék már csak 2/3-ad rész lesz pontok tekintetében. Ezért ér keveset.
2023. szept. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
90%

Igen. A kormánynak szokása

a) látszatindézkedéseket hozni,

b) más helyen visszavenni azt amit "adott".


Eltörölték a minimum ponthatárt és a kötelező emeltet, cserébe emeltezés nélkül szart sem érnek a pontok.


Ez két okból történt:

1 - A saját kis egójuk megtartásáért. "Jóva', törőtem a feetételeket, de akkó se hagyom hogy könnyen bejuss tanúni! Én döntöm el!"

2 - Meglepően sokan jönnek rá csak évekkel később, hogy egyetemre mennének. Így viszont már a 100%-os középszintű érettségik pontszáma sem lesz elegendő a legjobb szakokra, így kénytelenek lesznek emelt vizsgát újratenni.

Egy emelt pótérettségi pedig vizsgánként 58.000 HUF.

2023. szept. 15. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
#2 jól összefoglalta
2023. szept. 15. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!