Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eltanácsolhatják a 6 éves...

Eltanácsolhatják a 6 éves elsős gyermekemet az iskolából, ha szünetben verekszik?

Figyelt kérdés

Órákon jól teljesít, vannak dícséretei, piros pontjai.

De behívattak minket a tanárral és az igazgatóval egy beszélgetésre mert agresszívan viselkedik a szünetekben, nekimegy ötödikesnek is az udvaron. Persze előzménye van, cukkolják és ő nem hagyja magát. Itthon, ha valamiért rászólok, belémrúg.

Nem verjük, most folyamatosan mondogatom neki hogy nem szabad bántani a többi gyereket stb. Az óvodában 3 év alatt 2 szer volt ilyen agresszív megnyílvánulása, itt meg az első nap úgy fogadtak hogy megkérdezték hogyan fegyelmezem mert nem fogad szót, és üt ha rászólnak.

Itthon bezavarom az ágyába ha rosszalkodik.

Elküldhetik az iskolából? Hova vigyem ha ez megtörténik? Ide tartozunk, nincs garancia arra hogy máshová felveszik, és az iskola kötelező.



2023. szept. 17. 21:57
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%
6 évesnek engeded, hogy beledrugjon, elküldöd az ágyba, nagyszerű. Vörösre vernem a csupasz segget es kukorican terdepeltetnem, ameddig meg nem tanulja merre mennyi.
2023. szept. 17. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos igen. Az iskolát nem fogja érdekelni, hogy miért verekszik. Velem is ez volt, azért tudom ennyire, de végülis engem nem rúgtak ki, de közel voltam hozzá.

A gyerek érdekében is lehet, hogy jobb lenne az iskolaváltás, de akkor már inkább ti váltsatok, minthogy a kirúgás után kerestek új iskolát, mert addigra híre megy, hogy „rossz gyerek”.


Neked, mint szülőnek azt tudom tanácsolni, hogy ne rázd le annyival a problémát, hogy ne foglalkozzon velük, meg hogy biztos ő csinált valamit, azért bántják, mert engem ez a hozzáállás (tehát hogy nem kérhetek senkitől segítséget, mi több, magamban kellett keresnem a hibát úgy, hogy tudtam, nem ártottam senkinek) egy életre megkeserített.

2023. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
41%
Na, azzal pont, hogy olajat öntesz a tűzre, ha megfogadod az #1 tanácsát, még jobban elvadítod és még jobban bizalmatlan lesz. Te is tudod, hogy nem azért viselkedik így, mert ez az „alapbeállítása”, hanem mert valami problémája van, és a frusztrációját így vezeti le rajtad. Nagyon fontos a kommunikáció, és törődnöd kell az érzéseivel, hogyha nem egy roncsot akarsz nevelni.
2023. szept. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

Igen, törődök az érzéseivel.

Sokáig kiszolgáltam , 5 éves koráig oda vittem neki a szörpöt is ami tőle 2 méterre volt. Minden nap arról szólt hogy mi volt az oviban, mit játszottak, viszem a játszótérre heti 4-5 ször. Játszóházba is visszük. Minden körülötte forog és soha nem ütöm meg, hogy ne legyenek rossz emlékei hogy az anyja verte.Na most az oviban már rájöttek erre, mondták hogy adjak neki feladatokat itthon pl segítsen teregetni, meg ne ugráljak neki.

Most is minden este mesélek neki, azt hiszem teljesen alárendeltük magunkat az ő jólétének.

De a suliban már nem nézik el hogy ő mindenkit irányítani akar és ha valami nem úgy van ahogy szeretné akkor üt. Megütötte a tanárnőt, mert az leültette tornaórán. Ebéd közben kötözködik a gyerekekkel, rugdossa a széküket.

Szünetben meg ha valaki rányújtja a nyelvét akkor nekimegy.

2023. szept. 17. 22:25
 5/34 A kérdező kommentje:
Nekem az a legijesztőbb , hogy nincs benne gátlás. Bárkivel szóbaáll. Soha nem jön zavarba, leéget a bevásárlásnál, ha rászólok lehord minden buta anyukának, mindenki minket néz mindenhol…. Hiába teljesít jól az iskolában, hiába minden ha a viselkedését, az indulatait nem tudja kezelni. Nem tudom hova vigyem ha elküldik….
2023. szept. 17. 22:31
 6/34 anonim ***** válasza:
100%

Nem te majd valaki helyrerakja, előbb-utóbb vagy valakik de abban nem lesz köszönet.

Igy kinyalni a gyerek popsikajat csak gratulalni tudok, kenyeztesd tovabb ahogy az előttem levő irja es minden rendben lesz, :-D majd nem rugdosni fog hanem a kest rantja rad akkor tenyleg gondolkodj el amit az első pontban irtam.

2023. szept. 17. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
100%

Azért nincs benne gátlás, mert neveletlen. 6 éves és téged, az anyját rugdossa? És ezt ti hátratett kézzel, mosolyogva hagyjátok a ferjeddel?


Első körben nektek kéne pszichológus. De kva gyorsan.


És igen.. Eltávolíthatjak, és szülői nyomásra meg is fogják tenni.

2023. szept. 17. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
0%
#3 igy sincs bizalom csak az van amit a gyerek akar, ha nem őszerinte van akkor verekszik. Ezekből lesznek a narcisztikus felnőttek. Verd el alaposan mutasd meg ki a főnök otthon, mashogy nemersz el semmit, igy is csak kihasznal,
2023. szept. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nárcisztikus…

De van egy természete amivel megszületett. Elég baj neki hogy nem tudja kezelni a dühét. Még verjem is érte?

Nem érdekel az hogy a huszonéves tanárok nem tudják kezelni, nem láttak még ilyet. Akkor gyűjtsenek tapasztalatot az évekkel. Én elviszem pszihológushoz, de nincs olyan lélekbúvár aki azt mondja majd hogy verjem meg a gyerekemet ….. nincs ilyen.

Ki fog mellette állni ha nem én és nem az apja. Eltanácsolják…. Jó értem. Soha nem fog sni papírt kapni. Nem vihetem el egy kisegítő iskolába ha nincs olyan szakvélemény ami valamilyen fogyatékosságot igazolna. Volt már pszihológusnál tavaly és azt monta hogy ne aggódjak, nincs akkora vész mint gondolom. Szellemileg alkalmas volt az iskolára. Barátai is vannak és voltak az oviban is. Csak ha valaki megüti és ő visszaüt akkor őt ültetik le. Nem marad a bőrében, keresi a konfliktust….

2023. szept. 17. 22:57
 10/34 anonim ***** válasza:
Nem megutni kell. Az hülyeség. Hanem már egy évesen amikor először beléd rúgott, akkor kezelni a helyzetet!!
2023. szept. 17. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!