Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Eltanácsolhatják a 6 éves...

Eltanácsolhatják a 6 éves elsős gyermekemet az iskolából, ha szünetben verekszik?

Figyelt kérdés

Órákon jól teljesít, vannak dícséretei, piros pontjai.

De behívattak minket a tanárral és az igazgatóval egy beszélgetésre mert agresszívan viselkedik a szünetekben, nekimegy ötödikesnek is az udvaron. Persze előzménye van, cukkolják és ő nem hagyja magát. Itthon, ha valamiért rászólok, belémrúg.

Nem verjük, most folyamatosan mondogatom neki hogy nem szabad bántani a többi gyereket stb. Az óvodában 3 év alatt 2 szer volt ilyen agresszív megnyílvánulása, itt meg az első nap úgy fogadtak hogy megkérdezték hogyan fegyelmezem mert nem fogad szót, és üt ha rászólnak.

Itthon bezavarom az ágyába ha rosszalkodik.

Elküldhetik az iskolából? Hova vigyem ha ez megtörténik? Ide tartozunk, nincs garancia arra hogy máshová felveszik, és az iskola kötelező.



2023. szept. 17. 21:57
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
Millió erről szóló cikk van a neten, könyvek vannak, és ott a Nanny sorozat... Ez csupa iyen kezelhetetlen gyerekről szól. De nehéz elképzelni, hogy 6 éves kora előtt nem tűnt fel, hogy nagy baj van.
2023. szept. 18. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 A kérdező kommentje:

De feltűnt. Beszéltem a gyerekorvossal aki gyermekpszichiáter is egyben.

Azt mondta, ennek a gyereknek tudásszomja van, foglalkoztató füzeteket vegyek neki, és ne vigyem pl bevásárolni mert ott ugye bepörög, túl sok inger éri, ez természetes ….

Ennek másfél éve.

2023. szept. 18. 06:59
 23/34 anonim ***** válasza:

Tessék. Tele van a net is hasonló cikkekkel 12-es, hogy mit kell csinálni.


[link]


Ezer találat van. Nem akkor kell keresgélni, amikor már évek óta baj van, hanem már a legelső alkalommal kellett volna lépni.


Mostmár késő. Vigyek pszichológushoz. De magukat is a szülők.

2023. szept. 18. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

Igen. És a nagy tudásszomj közben belerúg az anyjaba.


Tök életszerű.


És te közben mit csinálsz amikor belédrúg? Mi a reakciod, azon kívül, hogy a szobájába zavarod? Mert ez nem normális reakció a szülőtől.


17 évesen majd lekaszabol benneteket, vagy egy osztálytarsát?


Vigyétek el gyermekpszichologushoz, különben kemény és ideges évek elé néztek.

2023. szept. 18. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:

Nálad úgy látom a két véglet lézetik. Vagy a verés vagy a mindenben kiszolgálás.


Egy kisgyerek keresi a határait, nézi, hogy mit tehet meg és mit nem. Egy kisgyereknek szüksége van határokra. Ha otthon nincsenek határok, akkor máshol is feszegetni fogja.


Kapott a korának megfelelő feladatokat a házban? Ha valami olyat csinál, amit nem szabad, mit csináltok?


Jó lenne, ha te is beszélnél egy szakemberrel, aki elmondja, hogy hogyan kell nevelni a gyereket, főleg most, hogy már problémás is.

2023. szept. 18. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

Tudom hogy nárcisztikus…


Lókakit.

Egy neveletlen kis taknyos, akit az anyja a végletekig elkényeztetett és most a gyerek issza a levét a szülői hülyeségnek.

2023. szept. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:

Kap néha feladatokat. Még az óvónő tanácsára. Segít teregetni, egyszer elmosogatott, nagyon lelkes volt és megdícsértem. De ha a játékait akarom vele összepakoltatni egy helyre akkor már hangos hisztivel reagál és azt mondja nekem hogy buta szülő vagyok.

Rászólunk mindig, ha megüt, elmagyarázom neki hogy ez tilos, meg ez fáj nekem. Pár perc múlva bocsánatot kér.

2023. szept. 18. 10:50
 28/34 anonim ***** válasza:
81%

Elolvastam a #23 által linkelt cikket - nesze semmi fogd meg jól bullshit.


Engem is ütöttek, rúgtak a gyerekeim pl. már a pelenkázón, amikor nem tetszett nekik a pelenkázás.


Nagyon egyszerűen mondtam nekik párszor, hogy "nem rúgod anyát". Ha nem használt, akkor rácsaptam a lábára, hogy vegye észre magát. Ennyi. Nem pofozás, nem verés, de mégis egy fizikai figyelmeztetés.


Tökéletesen használt, már 1 éves kora előtt megtanulta, hogy nem ütheti meg a szüleit. Azóta sincsen ezzel probléma.


Persze most majd jönnek a lepontozások, hogy verem a gyereket...

2023. szept. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 A kérdező kommentje:

Ó nem, hiszen itt ez volt a tanács , meg eleve nem is ez volt a kérdésem.

Mindenki elsiklott a kérdésem felett, mindenki elővett engem meg már nem is vagyok alkalmas anyának hiszen nem tudom nevelni.

Minden gyerek más és más. Az egyiket megütöd kiröhög, a másikat megütöd és traumatizálod vele. De mindenki nagyon jól tudja hogy más gyerekét hogyan kellene nevelni.

Most megyek be az iskolapszihológushoz, de ezek fényében én már nem hiszek az ő jószándékában sem.

Felveszem telefonnal a beszélgetést.

2023. szept. 18. 11:49
 30/34 anonim ***** válasza:

Érdemes lenne teljes körűen kivizsgáltatni ezt a gyereket, akár fizikai probléma is állhat a háttérben, vagy ronthat a fennálló helyzeten. Anno volt egy osztálytársam, olyan anyagcsere betegsége, hogy ha tejet ivott, szó szerint megőrült. Egyébként egy teljesen normális, szinte félénk gyerek volt.

Ezen kívül mindenképpen vigyétek rendszeresen gyerekpszichológushoz, mert ez a viselkedés semmiképpen nem normális. Nem egyszer egyszer innen onnan tanácsot kérni, hanem rendszeres terápia. Az extrém elkényeztetés nyilván nem tesz jót, de azért elég nagy sz@rban lennénk, ha minden elkényeztetett gyerek így viselkedne, kizártnak tartom, hogy csak ez álljon a háttérben. Hormonális zavar, anyagcsere betegség, figyelemzavar, hiperaktivitás, extrém magas IQ, extrém alacsony IQ, bármilyen pszichés probléma, akármi állhat a háttérben, hogy csak egy pár példát soroljak fel.

2023. szept. 18. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!