Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Molekuláris bionika mérnöki...

Molekuláris bionika mérnöki SZTE Sok helyen olvastam, hogy a Pázmányon igencsak nehéz és megy a szivatás főleg, ami a matekot illeti… Mi a helyzet az SZTE-vel?

Figyelt kérdés

Sok jót olvastam róla, viszont én nem vagyok matematikai beállítottságú…mindig is erős 4 voltam belőle, de nem tudom, hogy ez elegendő lenne e hozzá… Talán egy kicsit jobban ment a matek, mint alapjáraton mondjuk másoknak, viszont lehet csak rengeteg ráfordított idő miatt…


A kérdésem az lenne, hogy szerintetek bele merjek vágni?



2023. júl. 30. 16:48
 1/3 anonim ***** válasza:
88%

Amit én megtanultam, hogy ne hallgass ismeretlen hallgatók véleményére.

Nálunk halálra rémisztettek mindenkit a szivatós tanárokkal, de az igazság annyi, hogy valakik nem készülnek fel rendesen és aztán rémhíreket terjesztenek.

Kizárólag olyan véleményét fogadd meg tanárokkal, előadókkal, tárgyakkal, zárthelyikkel és vizsgákkal kapcsolatban, akit jól ismersz és tudod, hogy hogyan tanul, mennyire szorgalmas és hasonlók.

2023. júl. 30. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előttem szólóval.

Én a PPKE ITK-n végeztem el a bionikát, és igen, nehezek a matekok és a programozások is izzasztóak, DE ha beleteszed az energiát és gyakorolsz, tanulsz, annak igenis megvan az eredménye. Általában azok a csoporttársak fujjoltak egy-egy tárgyra, oktatóra, akik lusták voltak felkészülni rendesen, beletenni az energiát, buliztak, utolsó pillanatban álltak neki. A komolyabb tárgyakból sok az anyag, szóval nem lehet vizsga előtti nap felkészülni. Én akármiből készültem lelkiismeretesen, mindig átmentem, és ha egy-egy tárgy nem is sikerült olyan jól, az inkább azért volt, mert mondjuk nem készültem eleget (pl. beteg voltam, párhuzamosan tanultam másik vizsgá(k)ra is, ilyesmik). De többségében teljesen korrektek az oktatók, azt kérik számon, amit leadnak.

2023. júl. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
47%

Nagyon korrekt képzés a budapesti, csak sok értelme nincsen… Na, de ezt félretéve, ezen a területen a kutatáshoz megfelelő alaptudás szerves része a matek. Lehetsz full jó kémiás-bioszos, még egy infós is több előnyt fog élvezni bionikás állásinterjún.

Emiatt mindenképp a PPKE-t mondanám, matekból ugyanazt a tudást kapod, mint a mérnökinformatikus hallgatók. Ha meg úgy érzed nem bírnád meg a sok mateket, akkor a bionika valszeg nem a megfelelő út számodra.

2023. aug. 17. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!