Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Szakdolgozat dilemma, ti mit...

Szakdolgozat dilemma, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Nemzetközi gazdálkodásra járok, már a negyedik félévben (most ötödiket kezdtem) el kellett kezdenünk írni a szakdogát, konzulenssel meg mindennel (még nem portfolio szakszeminárium, csak egy másik tárgy keretein belül).

Negyedik félévben még nem is ismertük a szakos tanárainkat jóformán, a lehetséges konzulensek feléről azt se tudtuk kicsoda.

Bele is nyúltam egy rossz konzulensbe, totál nem von be, csak a saját dolgait fújja, akkor is, ha köze sincs a témámhoz. Ellenszenves borzasztóan, gyomorgörccsel megyek be hozzá.


De a témámmal sem vagyok elégedett, nem tudom mi újat tudnék még róla írni, amit még senki sem fejtett ki korábban, meg milyen kérdést kellene megfogalmazni, amivel kapcsolatban kutatást lehet végezni (csak egy nagyon általános kérdésem van, de nem igazán tudományos, privátban leírom ha esetleg érdekel valakit).

Plusz a konzulens meg a téma sincs összhangban, totál más a tanár kutatási területe, azt se tudom minek vállalt el, amikor már többször megjegyezte, hogy őt amúgy ez a téma már évek óta nem foglalkoztatja.


Fogalmam sincs, hogyan kellene nekikezdenem. A szakomat is megbántan, túl elméleti, én meg a gyakorlati dolgokat szeretem.


Dolgozom már egy ideje egy nagy multinál, gondoltam arra is, hogy ott írnék szakdogát és a témaváltással konzulenst is válthatok. Viszont eléggé vállalat-specifikus lenne a témám, ehhez nem lesz szakirodalom. Illetve itt sincsen hipotézis meg hasonlók, csak egy folyamatot mutatnék be. Ez egyáltalán megfelel diplomamunkának? Szakirodalom nélkül?


Teljesen vakon vagyok és kínosnak érzem bevallani az oktatóknak. Na nem mintha a többiek annyira képben lennének, a legtöbben szenvedünk. De így, hogy nem jó konzulenst választottam, meg a munka volt a prioritás az elmúlt évben én különösen. Tényleg ennyire elvárható egy képzés felénél épphogy járó egyetemistától, hogy összerakjon egy önálló kutatást? Olvasom itt a hasonló kérdéseket gyakorin és azt sem tudom, merre vagyok arccal.


Bocsi, hogy ennyire összeszedetlen, nagyon ki vagyok már az egésztől idegileg.

Lenne konkrét kérdés is a végén:


Maradjak a jelenlegi konzulensemnél a jelenlegi témámmal, ami még abszolút nem állt össze fejben (de már megvan 20 oldal nulla saját gondolattal xd) vagy írjam a munkahelyemen, új konzulenssel aki nem tudom ki lehetne, a témát ugyanúgy nem dolgoztam még ki, de legalább szabadulok a jelenlegi tényezőktől? A munkámat nagyon szeretem amúgy, értek is hozzá szerintem, azt szívesen bemutatnám.


A héten beszélek mindenkivel, aki akár egy kicsi tanácsot is tud adni a környezetemben, de most konkrétan azt érzem, hogy hiába voltam eddig négyes tanuló, nekem ezen most el fog úszni a diploma.


Ui: a témámat direkt nem írtam le, még a végén valaki beazonosítja, hogy ki rinyál itt ennyit



2023. szept. 25. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
Rémisztő, hogy manapság mennyire buták az egyetemisták.
2023. szept. 25. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
86%

Én is szakdoga dilemmában vagyok.


#1

Butázhatod őket, de legalább valamit csinálnak.

2023. szept. 25. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
7%

Kérdező nagy jövőt nem jósolok neked nagyvállalatban. Aki ennyire nem képes a másikra figyelni, a másikat meghallgatni és figyelembe venni, az többnyire egy kis béna szaki marad, aki nem jut sehová.


Nagyon erősen javaslom neked Covey A kiemelkedően sikeres emberek 7 szokása című könyvét! Életmentő. [link]


Szóval ebben a szellemben: menj oda a konzulensedhez, kérdezd meg mit írj, és amit mond, azt csináld. Ne a saját kis hülyeségeidet szajkózd, nem te vagy a tanár, fogalmad sincs, mit kéne írnod. Erre van a konzulens.


Az egész szakdolgozatíráson túl lehetnél 2 héten belül. Odafigyelsz mit mond a konzulens, lejegyzeteled, azt követve megírod chatGPT-vel, persze àtírod és kiegészítő irodalmat is használsz, beadod a konzulensnek, kijavítja, átírod, beadod, megvéded, jeles. Mi nem világos ezen a folyamaton??

2023. szept. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom, honnan veszed, hogy nem veszem figyelembe a másikat.

A konzulens “fújja a saját dolgát” az azt takarja, hogy mutogatja facebookon a családi fotóit, meg elmeséli, hogy milyen volt a sörgyár amiben járt Csehországban.

Miközben én ülök a pontokba szedett kérdéseimmel és nem hagy szóhoz jutni, majd amint végzett a mondandójával kizavar, hogy neki dolga van.


Valóban fogalmam sincs, mit kéne írnom, de a konzulens mint mondtam, nem segít, mismásol. Ez az alapvető probléma.


A jövőmmel kapcsolatban meg az a szerencsém, hogy nem hiszek a jóslatokban. A munkahelyemen (ami amúgy pont egy nagyvállalat) minden flottul megy.

A könyv ajánlást köszönöm, időt szakítok rá mindenképp.

2023. szept. 25. 11:23
 5/5 anonim ***** válasza:
10%
Ezzel a konzulenssel is tökéletesen meg lehet írni a szakdolgozatot, csak nem úgy, ahogy te elképzeled. Ilyenkor kell valakivel megíratni és beadni. A konzulens azt se tudja, ki vagy és mi a témád, nem fog neki feltűnni, hogy egyik napról a másikra megvan a szakdolgozatod minden kérdezés nélkül.
2023. szept. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!