Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » "Egynemű" sulikban hogy...

"Egynemű" sulikban hogy szokták megoldani a tesit?

Figyelt kérdés

Elég hülye kifejezést találtam rá tudom, de arra gondolok ha például egy műszaki szakközépben van három lány egy osztályban, vagy fordítva egy szépségipariban hat fiú az egész évfolyamon.

Átlag helyeken, ahol kb 50-50 a nemek aránya ott ugye kettéveszik az osztályt 1-1 tanárral, de ilyenkor hogy oldják meg?


Csak normális válaszokat légyszi!



2023. szept. 25. 16:37
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
34%

Nem. Te ezt írtad: "Egynemű" sulikban hogy szokták megoldani a tesit? Elég hülye kifejezést találtam rá tudom, de arra gondolok ha például egy műszaki szakközépben van három lány egy osztályban, vagy fordítva egy szépségipariban hat fiú az egész évfolyamon.

Ezért írtam, hogy az koedukált és nem "egynemű", vagyis rossz szót használtál a két nemet oktató intézményre.

2023. szept. 27. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:

Oké, nyelvészkedhetünk és neked is lesz igazad, de nem nehéz belátni, hogy a kérdésem nem erre vonatkozott. Mert koedukált a fodrászsuli is, ahol a 28 fős osztályba 26 lány jár, meg a sima gimi is, ahol a 30 fős osztályba 16 lány és 14 fiú.

De ha úgy tettem volna fel a kérdést, hogy "A koedukált sulikban hogyan szokták megoldani a tesit?" az nagyon mást jelentene, mert az mind a kettőre vonatkozna, tekintve hogy a középiskolák 99%-a az ma már. És ez a kérdéshez adott leírásból egyértelműen ki is derült.

Helyesen akkor azt kellett volna írnom (elég nyakatekerten), hogy: "Az olyan sulikban, ahol a nemek aránya erősen lejt az egyik irányba hogyan szokták megoldani a tesit?"

2023. szept. 27. 22:31
 13/27 anonim ***** válasza:
39%
Ne magyarázd tovább az ostobaságot, mert csak még nagyobb ostobaság lesz belőle.
2023. szept. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

Mit nem értesz azon, hogy arra vonatkozott a kérdés, hogy az olyan iskolákban hogyan zajlik a testnevelés óra, ahol a diákok döntő többsége azonos nemű?!

Mivel ott nem életszerű, hogy külön tartson a fiúknak és a lányoknak testnevelés órát két külön tanár. (Ami sok helyen, ahol nagyjából fele-fele a nemek aránya, bevett gyakorlat. Több ilyen középiskolát is ismerek.)

Szerinted melyik intézmény nem koedukált a kettőből?!

Érdekes módon rajtad kívül mindenki értette a kérdést, hasznos és normális válaszokat kaptam.

Te szajkózod itt a hülyeségedet, de most már messzire mentél, nem én kezdtem el ostobázni. Úgyhogy vegyél szépen vissza az arcodból.

2023. szept. 29. 00:29
 15/27 anonim válasza:
100%

Nekunk altalanosba az osztaly fele fiu, fele lany es csak 1 tesitanar volt, nem is hallottam olyanrol hogy 2 tanar lett volna valahol

Futasnal meg torna gyakorlatoknal egyszerre csinaltunk mindent, aztan a lanyok bementek a termebe kezilabdazni, a fiuk meg a focipalyara focizni

2023. szept. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

*leostobázol, elírtam, mielőtt ezért is belém kötsz...

De ha még egyszer idetolod a képed, hogy provokálj és sértegess, akkor jelentem az összes bunkó troll válaszodat.

2023. szept. 29. 12:57
 17/27 anonim ***** válasza:
66%

"És mit képzelsz magadról, hogy ismeretlenül leostobátol, te patkány?! Takarodj innen."

Csodálkozom azon, hogy még nem törölték a kérdésedet, és még nem törölték a regisztrációdat.

Hogy beszélsz azzal, aki csak megírta neked a nyilvánvaló igazságot?

2023. szept. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Aha, értem, tehát velem szemben szabad mocskolódni, undorítóan beszélni. Az én leostobázásom teljesen belefér. Az, hogy ezen felháborodok és visszaszólok hasonló stílusban, az nem. Ismered a mondást, hogy "Amilyen az Adj' Isten, olyan a Fogadj Isten?".

Én kulturáltan reagáltam a felvetésre azzal kapcsolatban, hogy a koedukált lett volna a helyes szó. Kétszer is. Erre harmadszorra le lettem ostobázva. Ezen miért nem vagy felháborodva? Ezen miért nem vagy meglepve, hogy nem törölték még?


"Hogy beszélsz azzal, aki csak megírta neked a nyilvánvaló igazságot?" -> Ezt már tényleg nem hiszem el... Leírom még egyszer, bár előre tudom, hogy felesleges...

Az én kérdésem csak a koedukált iskolák egy szűk szeletére vonatkozott. Egész konkrétan az olyan koedukált iskolákra, aminek a tanulói esetében a nemek aránya nagyon egyenlőtlen. Másképpen fogalmazva túlnyomó többségben, de nem kizárólag fiúk vagy lányok járnak oda.

Erre használtam az "egynemű" kifejezést, ami tudom, hogy nem pontos, mert nem olyan értelemben egynemű, mint pl. a Pannonhalmi Bencés Gimnázium, ahova tényleg csak fiúk járnak. Éreztem is, hogy nem a legjobb kifejezés, ezért tettem idézőjelbe, és el is ismertem elsőre, vita nélkül, hogy tényleg nem a legjobb szót használtam.

Szerintem ez világos és egyértelmű magyarázat a részemről. Erre kaptam azt a roppant kedves és udvarias választ, hogy: "Ne magyarázd tovább az ostobaságot, mert csak még nagyobb ostobaság lesz belőle." Ezen miért is nem vagy felháborodva?

Azt pedig még egyszer jelzem halkan, hogy a kérdésre összesen tíz ember válaszolt, ebből kilenc megértette, még úgy is, hogy tényleg nem a legjobb szót használtam (látod, most is éppen elismerem), a maradék egy pedig nagyképű és fölényeskedő módon sérteget. És akkor szerinted engem kéne kitiltani az oldalról, gratulálok.

2023. szept. 29. 16:29
 19/27 anonim ***** válasza:
32%
Iszonyatosan gáz ez a kérdező ahogy magyarázkodik 🤣🤣🤣
2023. szept. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
66%

Nem szoktam ilyet, de most közbeszólok.


A kérdező világosan elmagyarázta, hogy mire gondol. Az egyneműt idézőjelbe tette, ami jelentheti azt is, hogy nem 100%-ban egynemű. Írhatta volna azt is, hogy majdnem egynemű. A lényeg, hogy sok embernek átjött az információ így ennek a veszekedésnek nem igazán van értelme. Nem a kérdező vagyok, senkinek sem kellene ostobázni és patkányozni a másikat.


(A kérdésre már válaszoltam.)

2023. szept. 29. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!